Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vehetném rá, hogy...

Hogyan vehetném rá, hogy tanuljon?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek németből eddig csak 1ese van. Pedig jó érzéke van hozzá, csak a szavakat kéne tanulni, de nem teszi, hanem olyan kifogásokkal jön, hogy "dehát ő tanul de nem megy", "nem marad meg az agyában" stb. és ezt nagyon lazán tudja kijelenteni. De az nem létezik, hogy valaki 3 éve teljesen alapszavakat nem bír megjegyezni plusz még egy kib*szott szót nem tud kikeresni a szótárból! És én segítenék neki de hogyan???????? mit csináljak????? nem tudom a fejébe varázsolni a szavakat!! A tanára se, én se meg a osztálytársaink se tudunk állandóan mellette lenni hogy segítsük!!!!!!!!! Valakinek ötlet?

2013. nov. 8. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy tényleg buta, mint a kő. Erre nem gondoltál?
2013. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

(Csak zárójelben: Igazból ez nem a te dolgod lenne. )


Nem tudom milyen szinten vagytok de esetleg megpróbálhatnál vele németül beszélgetni (csak brahiból), hogy gyakoroljátok a nyelvet. Mi szoktunk ilyet barátaimmal. Ha valami hasznát is veszi talán jobban fogja érdekelni

2013. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak annak lehet segíteni, aki mutat némi hajlandóságot arra, hogy elfogadja a segítséget.

Ha ez megvan, akkor mondjuk kikérdezhetnétek egymástól a szavakat, úgy, hogy le is kelljen írni, ezzel a helyesírást is lehet gyakorolni. Esetleg szókártyákat készíteni helyes rajzokkal :)

De mint ahogy már mondtam, bármilyen segítség csak akkor fog érni valamit, ha a barátnőd is hajlandó tenni azért, hogy jobban menjen neki a német.

2013. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy a barátnőd és segíteni szeretnél, de ez nem a te feladatod.
2013. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Meg kell jegyeznem a középiskolás némettől én is mindig hánytam, és ellenálltam ahogy csak tudtam, képtelen voltam a szavakat és a hozzájuk tartozó baromságokat megtanulni. És nem azért, mert kő buta vagyok nyelvtanulás terén (már 15 évesen felsőfokúm volt angolból). Minimum színvonalat teljesíteni kell, és kész. Erre meg majd ő rájön, amikor félévkor megbukik.
2013. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az ok h nem az én dolgom lenne, de a tanár kért meg rá és úgy érzem ha tényleg a barátja vagyok felelősséggel tartozom érte. Azért nem gondoltam h buta mint a kő, mert nem az! Átlagban nagyon jó jegyei vannak és látom h igenis van a némethez is érzéke, ezek az 1esek is mind szódogák. Szoktunk németül beszélgetni, ebben általában ő is benne van, de szókincs nélkül nem igazán megy. És egyszerűen már nekünk fáj amit művel!! De nem tudunk egyfolytában neki segíteni amikor magunkra is alig van időnk
2013. nov. 8. 11:52
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Hali! Ha megmutatnád neki ezt a kérdést, hogy lássa, hogy mennyire akarsz neki segíteni, vajon megsértődne?:S
2013. nov. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar tanulni, akkor ne tanuljon

Az ő baja

2013. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem a te felelősséged. mondd meg neki, hogy számíthat továbbtanulásnál, és muszáj két idegennyelvet tudni. :/
2013. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sztem értékeli h segítek neki, nem azzal van a gond... bebeszéli magának h képtelen megtanulni, ezért nem tesz érte semmit.
2013. nov. 10. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!