Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb német nyelvkö...

Melyik a legjobb német nyelvkönyv autodidakta tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Mielőtt még ajánlani akarnátok, tudom hogy jobb a nyelvtanár, de nincs rá pénzem. Azon kívül tanultam már más nyelvet egyedül és van bőven tapasztalatom a nyelvtanulásban.

Arra lennék kíváncsi, hogy nektek melyik nyelvkönyv tetszett a legjobban, amiből önállóan lehet tanulni. Csak, hogy tudjam merre induljak el, mert sok könyvet pl befóliázva árulnak, bele sem tudok nézni.

Ha valaki ismeri az ELO-t, az a felépítés tetszik, de most nem ELO-t keresek hanem valami más könyvet. Ja és kezdő szinten. Általánosban 8 évig tanultam németet, de csak mert muszáj volt, szóval nem sok mindenre emlékszem.



2013. nov. 8. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Start neu, tankönyv + munkafüzet, és hozzá Start neu plusz.
2013. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha teljesen az elejéről indulnál, akkor a Lazán németül c. könyvet ajánlanám.

Ez egy tanulóbarát könyv, tanár nélkül is előre lehet benne jutni.


De mivel már tanultad a németet, legalábbis a szórend és a mondatok összerakása már biztos megy.

Ezért én is a Start Neu könyvet ajánlom, mert ahhoz van hanganyag is, és munkafüzet.

Bár nem éppen olcsó, de az egy könyv elvisz haladó szintig.


De itt az interneten is meg lehet a feladatokat találni.

Én megtaláltam őket most, de nem engedi átküldeni a linket.


Ha beírod, hogy

Start Neu tankönyv

Start Neu munkafüzet


akkor találsz egy Scribd oldalt, ahol letölti a kért anyagot.

2013. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ma megvettem a Lazán németül könyvet és hazaérve látom hogy ezt ajánlotta a második válaszoló. Örülök, mert volt némi kétségem, hogy mennyire jó minőségű a könyv. Persze én mindenből tanulok valamit, de így legalább nincs kétségem.

A start neu-t is meg fogom venni, szinte gyűjtöm a nyelvkönyveket, csak egyszerre nem tudok össze vissza vásárolni, ezért kellett egy ötlet hogy melyik könyvvel induljak.

Amúgy második válaszolónak: de igen, teljesen kezdő vagyok. Szavakra emlékszem, meg sok esetben felismerem hogy mi az ige meg fn, mn a mondatban, de igazából nem sokra emlékszem mert kényszerből tanultam.

De az tuti, hogy előnyöm van azokkal szemben akik még soha nem foglalkoztak vele.

Köszönöm az ajánlásokat!

2013. nov. 9. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!