Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulni angol és német után? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nincs olyan, aminek pl. a hangzása tetszene, vagy amelyik országban szeretnék elhelyezkedni vagy ilyesmi. Nekem nincs ez a "tetszik az olasz/spanyol/francia stb.", nekem a magyar szép, de komolyan, az angolt, meg a németet se azért tanultam, mert szép.:D A német pl. tök ronda. Írjatok tippeket! Annyit azért tudni kell, hogy én Magyarországon szeretnék dolgozni, tehát olyan nyelveket mondjatok, akik itt befektetnek/valamilyen módon jelen vannak azért.:) Még annyi, hogy latin abc-sek előnyben, nem szívesen tanulnám újra a betűket (ezért az orosz,kínai se annyira...), bár nagyon szeretem a nyelveket, ebben vagyok jó, ezért akarok fordító lenni.


DIÓHÉJBAN:

Mo.-n szeretnék fordító lenni, és latin abc-s nyelvek előnyben!



2013. nov. 9. 21:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben rászánnék egy-két hónapot a hollandra, az olaszra és a szlovákra, és megfigyelném, melyik nyelv "szólít meg", inspirál, lesz kedvemre, melyikben érzem magam otthon. Majd ezután nem megszavaztatnám itt a gyakorikerdesek oldalon, hanem magam eldönteném, melyikre fekszek rá teljes odaadással.
2013. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Vagy ha úgy tetszik, válassz ki te magad egy germános nyelvet (holland, dán, vagy svéd), egy latinos nyelvet (olasz, francia, spanyol vagy portugál) és egy latin betűs szláv nyelvet (cseh, szlovák, horvát, vagy szlovén) majd járj el úgy, ahogy az imént javasoltam.

Két hónap után pedig a három előválogatott nyelv egyike mellett dönts végleg, és annak szánd rá magad egészen.

2013. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom miféle fordító szeretnél lenni, de a spanyolt is rengetegen beszélik. :)
2013. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!