Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem az anyanyelvemen...

Ha nem az anyanyelvemen tanitanak egy nyelvet akkor, ha otthon ulok le akkor az anyanyelvemen tanuljam?

Figyelt kérdés
Jelenleg Isztambulban elek es az egyetemen torolot tanitanak, az oktatas ugye angol nyelven folyik, ami nekem nem gond mert sokszor angolul is gondolkodok, de mikor suli utan leulok, akkor melyiknek van tobb ertelme, ha "maradok angolban ahogy egesz nap magyarazzak" vagy ha nem, itt foleg a szotarazas ami ossze szokott zavarni, hogy akkpr, most a magyar vagy angol megfelelojet tanuljam meg. (A mimdennapokban mar regota az angol az elso nyelvem, a magyart mar eleg ritkan hasznalom.)

2013. nov. 13. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Én nem is tudok ilyen helyzetben mást tenni, mint az adott nyelvben "maradni" (ahogy kifejezted magad), mert akkor nekem az ahhoz kötődik.

Hozzáteszem, még sosem ültem le nyelvet tanulni, más módszerem van... De a spanyolt angollal tanultam, és máshogy soha nem is foglalkoztam vele. (Spanyol könyvet olvastam párhuzamosan angollal, amikor még egy szót sem tudtam spanyolul.)

2013. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzáteszem, még sosem ültem le nyelvet tanulni, más módszerem van."


Megtudhatjuk mi az? Állva tanulás? :O

2013. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanuld otthon is angolul. Próbáltam magyarul tanulni az angolul leadott anyagot, de sok szakkifejezés van aminek egyik felét fogalmam sincs hogy mondják magyarul, másik felére meg nincs is magyar megfelelő így maximum körülírni lehet, abban meg reménykedni sem lehet hogy szótárakban benne vannak például a sugárhajtómű részei az utolsó csavarig.
2013. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Első vagyok.


Egyszerűen nem "tanulom" a nyelvet! Soha. Nem tanulok szavakat, nem tanulok nyelvtant. Írtam már: olvasok, tv-t nézek az adott nyelven. Ahogy lehet, e-mailezek, chatelek...


Én így tanulom.

2013. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!