Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudná írni ennek a...

Valaki letudná írni ennek a szövegnek a tartalmát németül, kb.5 mondatban?

Figyelt kérdés

Németül: Es begann in der 7. Klasse im Französischunterricht. Ich war der Streber-Typ, schrieb gute Noten und saß, wo man am besten aufpassen konnte - ganz vorn. Sie saß hinten und war mit allem beschäftigt, nur nicht mit Französisch. Irgendwann musste sie sich umsetzen und landete links neben mir.

Ein paar Wochen und viele Ermahnungen später fingen wir an uns, kleine Zettelchen zu schreiben. Mit dem Zettelberg wuchs auch unsere Freundschaft.

Gemeinsame Hobbys hatten wir, bis auf nächtliches Telefonieren und Fahrradfahren, nicht. Wir verstanden uns trotzdem. Ich fühlte mich zu Jana hingezogen. Sie besuchte mich, wenn ich krank war oder es mir schlecht ging. Jana konnte mich immer zum Lachen bringen, denn sie war genauso verrückt, wie ich.

Magyarul: A 7. osztály franciaórával kezdődött. Én stréber voltam, jó jegyeket kaptamam, és ott ültem, ahol a legjobban tudok figyelni - egészen elől. Ő hátul ült és mindennel foglalkozott, csak nem a franciával. Egyszer át kellett ülnie, és balra, mellém ült. Néhány hét és sok büntetés után, kicsi cetliket kezdett írni. A cetlihegyekkel nőtt a barátságunk is. Megértettük egymást Janával. Meglátogatott, amikor beteg voltam vagy rosszul mentek a dolgok. Jana mindig meg tudott nevettetni, mert olyan bolond volt, mint én.



#német #szövegtartalom
2013. nov. 14. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elsö mondat nem stimmel: A 7. osztályban a franciaórán kezdödött. A többi rendben van
2013. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm.
2013. nov. 14. 15:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Verrückt" - kb. "dilis"
2019. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(Verrückt)


elmebeteg

2019. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!