Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tud németül, segítene egy...

Aki tud németül, segítene egy kicsit?

Figyelt kérdés

Helyes így ez a szöveg?

Ich gehe vor unser Haus rechts und dann ich gehe die János Arany Straße entlang bis zur Bus Haltestelle. Ich steige den Bus ein. Ich fahre 5 Haltestellen. Die Fahren ist zirka 10 Minuten. Ich steige an der Endstation aus. Ich gece über die Kreuzung bei Grün er. Ich gehe die Petőfi Straße entlang und ich gehe bis zur Schule.



2013. nov. 20. 21:19
 1/10 Zsömii válasza:
46%
nem die Fahren hanem das Fahren :)
2013. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. nov. 20. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak néhány hibát javítok ki, ami szerintem nem jó.

Nem ígérem, hogy mindent megtalálok, de próbálkozom.


"Ich gehe vor unser Haus rechts und dann ich gehe die János Arany Straße entlang bis zur Bus Haltestelle."


dann - aztán, azután- fordított szórend: gehe ich


Én úgy tudom, hogy ezt úgy kell írni, Arany János Straße.


Hogy hol van erre szabály, azt nem találtam meg, de szerintem nem kell megfordítani a nevet.

die Bushaltestelle - egybe kell írni a buszt a megállóval, akárcsak a magyarban - buszállomás vagy buszmegálló


Die Fahrt vagy die Reise - az utazás


Die Fahrt is zirka oder ungefähr 10 Minuten.


Ezt a mondatot nem értem: Ich gece über die Kreuzung bei Grün er.

Átmész a kereszteződésnél...

2013. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsó előtti mondat így lenne: Ich gehe über Die Kreuzunk bei Grün, az er csak azért maradt ott, mert egy másik, elválós igét raktam be előtte.
2013. nov. 20. 23:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Újból én vagyok.

Az első mondatodban jelezhetnéd, hogy gyalogolsz.

Ich gehe zu Fuß


Ich reise fünf Haltestellen. 5 megállót utazom.


Szerintem így nézne ki:

Ich gehe zu Fuß vor unser Haus rechts, und dann gehe ich die Arany János Straße entlang bis zur Bushaltestelle.

Ich steige den Bus ein. Ich reise mit dem Bus fünf Haltestellen.

Die Fahrt dauert ungefähr oder zirka zehn Minuten.

Ich steige an der Endstation aus.

Ich gehe über die Kreuzung bei Grün. Ich gehe weiter die Petőfi Straße entlang und ich komme bis zur Schule an.


Die Fahrt dauert ungefährt zehn Minuten.

Az utazás 10 percig tart.


Ha tanultátok a KATI szórendet már, akkor azt a mondatot, amikor átmész a kereszteződésnél, írhatnád így is:

Ich gehe über die Kreuzung, wenn die Ampel grün ist.

Én átmegyek a kereszteződésnél, amikor a közlekedési lámpa zöld.


Az utolsó mondat pedig:

Én megyek tovább a Petőfi utcán végig, és megérkezem az iskolához.

2013. nov. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ich gehe von unserem Haus rechts und dann die Johann Gold Straße entlang, bis zur Bushaltestelle. Ich steige in den Bus ein. Ich fahre 5 Haltestellen. Die Fahrt dauert etwa 10 Minuten. Ich steige an der Endstation aus. Ich gehe bei Grün über die Kreuzung. Ich gehe auf die Petőfi Straße entlang bis zur Schule.
2013. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ich gehe auf die Petőfi Straße entlang bis zur Schule."


Ich gehe die Petőfi Straße entlang - megyek a Petőfi utcán végig


Ich gehe auf der Petőfi Straße - megyek a Petőfi utcán


Megj: a hol kérdésre -on, -en, -ön részes esetben használjuk.


Hogy a neveket le kell-e fordítani idegen nyelvű szövegben, azt megkérdezem német anyanyelvűektől.


Az ungefähr használatos akkor, ha időről, vagy távolságról van szó.

A zirka és etwa inkább az adatok kifejezésére való.


Ich gehe bei Grün über die Kreuzung.

Ez a szórend valóban így van, mert ha részes eset van a mondatban, mert a részes esettel való kifejezés megelőzi a helyhatározót.

über die Kreuzung - a helyhatározó általában a mondat végére kerül

2013. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy a neveket le kell-e fordítani idegen nyelvű szövegben, azt megkérdezem német anyanyelvűektől.

-------------

Nem szükségszerü lefordítani, de Jules Verne-t sem Verne Gyulaként ismeri a világ...:)

2013. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket, de még csak kezdő németes vagyok, kicsit felső szintűnek érzem ezeket a javításokat. :)
2013. nov. 22. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem így jó lesz:


Ich gehe vor unser Haus rechts und dann gehe ich die Arany János Straße entlang bis zur Bushaltestelle. Ich steige den Bus ein. Ich fahre 5 Haltestellen. Die Fahrt ist zirka 10 Minuten. Ich steige an der Endstation aus. Ich gehe bei Grün über die Kreuzung. Ich gehe die Petőfi Straße entlang, und ich gehe bis zur Schule.

2013. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!