Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angolból -Pesten-...

Felsőfokú angolból -Pesten- hol érdemes nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

A nyelvtudásom a profession szerint (is) anyanyelvi szintű, ezért rászántam magam, hogy a szebb önéletrajz érdekében elmegyek vizsgázni, csak nem tudom, hová. Mivel a legtöbbet filmekből/könyvekből, való életből tanultam, mindenképp olyan helyre mennék, ahol pl. nem ezer éves magnószalagot nyekergetnek (amin még hadarnak is indiai akcentussal), hanem reális elvárások alapján mérik fel, mennyire boldogulok az angollal. Mondjuk mindenből egy kicsit, nem 1-2 féle feladatból áll az egész.

Elég drágák ahhoz, hogy még így is parázzak, ezért inkább megkérdezem. Aki szintén tud és imád angolul beszélni, meg mindent angolul néz, valószínűleg ismeri a tuti helyeket..:) (Persze mások is akár..!;))


2013. nov. 20. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az IELTS Academic nagyon jó olyan szempontból, hogy frissek, érdekesek az anyagok. És nincs olyan, hogy "felsőfok", hanem az alapján kapsz minősítést, amennyit teljesítesz. És külföldön is elfogadják.
2013. nov. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak egy sima felsőfokú kell, akkor jó az ECL, Euro. A BME-t és a Rigó utcát nem ajánlom a szőrszálhasogató nyelvtan miatt.

Ha viszont ennél magasabb szintű papírt akarsz, akkor IELTS, TOEFL, Cambridge. Azt hiszem, ezek c2-es szinten is kiállítanak bizonyítványt, de azért nem vagyok biztos benne.

2013. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Euro, ECL sima C1 felsőfoknak megteszi, Origón van olyan kérdés ami még angol anyanyelvű ismerősömnek sem egyértelmű.


C2 szintnek jó a Cambridge CPE vagy ha bizonytalan vagy egy CAE, jár érte állami felsőfokú és nemzetközi C2 bizonyítvány, ha eléred CAE(80%)-ot vagy CPE(60%)-ot.

British Councilnál lehet letenni, van náluk IELTS is de azt nem ismerem.

2013. nov. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Euro :)
2013. nov. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy CAE-vel vagy IELTS-el nem jársz rosszul. A CAE jobb, mert miután leteszed, egy életre megmarad, míg az IELTS csak 3 (?) évig, utána a nemzetközi bizonyítványt bevonják.


A CPE-nek nem látom sok értelmét, mivel a legtöbb helyen, ahol kérik a Cambridge nyelvvizsgákat (külföldön), nem típus szeirnt kérik őket, hanem CEFR szintek szerint, akkor meg tök mindegy, hogy CAE >80%-t teszel vagy CPE >60%-t, ugyanúgy C2. Ha meg esetleg még sem sikerül, akkor is van egy C1-es nemzetközi bizonyítványod.


Mindegyik ezek közül akkreditált bizonyítványos, tehát itthon is elfogadják.

2013. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
.
2013. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!