Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát érdemes...

Melyik nyelvvizsgát érdemes választani? Pl: TELC? Te milyenre mentél?

Figyelt kérdés
Elég vegyesek a visszajelzések. Kinek - milyen tapasztalata volt? És milyen nyelvvizsgád van?

2013. nov. 14. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Angol(B2) Euró -n elsőre átmentem, míg Origón kétszer buktam.


Most fogok menni angol(C1) ECL-re, állítólag ott nagyobb szerepet kap a hallott/olvasott szövegértés, nekem meg pont az az erősségem.

2013. nov. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Én angolból Euro nyelvvizsgát csináltam, C1-et, még 2004-ben.
2013. nov. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én angolból és németből is telc B2-őt tettem, és elsőre átmentem, aki felkészül (+egy minimális szerencse), annak nem kell 2-3x menni,mint az átlagnak. Ez mostrosszul hangzott:( Na szóval a lényeg/válasz: Nem lehet szótárt használni, de megcsinálható, bár másikkal én nem tudom ugye összehasonlítani..
2013. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Origóra ne menj, az a legnehezebb és legszemetebb. Az ECL ( [link] )szerintem a leghasznosabb.


Itt egy jó összehasonlító oldal: [link]


Ezt elolvasod és el tudod dönteni.

2013. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
2013. nov. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

A nyelvvizsgás pályafutásomat anno Euroval kezdtem, ma se értem hogy miért, nem is nekem valóak voltak a feladatok, el is kaszáltak... :)

Azóta Telc nyelvvizsgákat szereztem alap és középfokon, igaz középfoknál az írásbeli nem adta magát elsőre, de tudom, hogy csak is miattam...

Én azért választottam a telc-et, mert a magnós részét ennek találtam a legteljesíthetőbbnek számomra, semmi szövegkiegészítés, csak igen-nem eldöntendő kérdések, a legrosszabb esetben is tippelsz. Illetve az írásbeli rész is tesztes jellegű, párosítós feladatok, felelet választások a megadott lehetőségekből. Amihez ténylegesen "saját" gondolkodás kell, az a levélírás, ami középfokon már nem egy egyszerű "ez történt velem a nyáron" hanem hivatalos ill. félhivatalos levél. 30 perced van arra, hogy a kettőből válassz egyet és egy 150-200 szavas levelet írj a megadott szempontok alapján. Általában egy panaszlevél és egy információkérős, jelentkezős levél van.

A szóbeli rész pedig egy prezentációból áll (segítség a honlapon), egy kapott szöveg értelmezéséből és megvitatásából ill. valaminek a közös leszervezéséből, problémamegoldásából áll.

Ja, és még annyit, hogy a telc egynyelvű és nem használhatsz szótárt!


Azt ajánlom egyébként, hogy a sok véleménytől függetlenül saját magad nézegesd meg a különböző nyelvvizsgatípusokat, olvasd el a részletes leírásuk, ill. próbálkozz a példafeladatok kitöltésével. Úgy is rá fogsz jönni, hogy mik azok a feladat típusok amik közelebb állnak hozzád és úgy érzed, hogy jól is mennének a vizsgán.

Sok sikert!

2013. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
én bme-n buktam meg kétszer, de érdekes módon majdnem max pontszámmal átmentem elsőre telcen... nem tanultam többet a másik nyelvvizsgára mint az elsőre, de ott mindig 1-1 pont kellett volna..
2013. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

MILYEN NYELV?

Én nekem németből van tapasztalatom. Nagyon sokan választják a TELC nyelvvizsgát, mondván, hogy az a legkönnyebb. Ez így is van. De nem biztos, hogy a jövőre nézve a legkönnyebb lesz a leghasznosabb is. A TELC nyelvvizsgát, tipikusan azoknak a diákoknak ajánljuk, akiknek az érettségihez van szükségük pluszpontra. Aki viszont komolyan gondolja, és esetleg szeretne vele továbbtanulni, német nyelvterületen akar élni/továbbtanulni, annak nem javasoljuk a TELC-et. Nekik sokkal inkább a BME nyelvvizsgát javasoljuk, ami az egyik legerősebb nyelvvizsga. Sokak szerint, (és ezzel én is teljesen egyet értek) a TELC német B2 nyelvvizsga főleg szóbeli része, az más nyelvvizsga alapfokával egyenlő. Bemagolsz egy szöveget, azt ledarálod, és elmondod a véleményedet egy cikkről. Tehát érdemes először végiggondolni a dolgokat. Én a helyedben semmiképpen sem TELC-re mennék, hanem BME-re vagy ECL-re.

2013. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Kissé le van sarkítva az a szóbeli.... nem elég ha ennyit megcsinál, főleg mivel ott lesz egy társ is, akivel kommunikálnia kell, tehát nem sokra megy, azzal, hogy elszaval valamit, ha utána nem tud reagálni a kérdésekre ill. nem tud ő se kérdéseket feltenni a másiknak, vagyis nem valósul meg semmilyen szinten a kommunikáció. És ha mégis átmegy ezen a részen, a hallott szöveg értésen még ugyanúgy elkaszálhatják, mert az is a szóbelihez tartozik. Szóval ha sehogy nem érti a szöveget, akkor nem sokra megy a betanult szöveggel.
2013. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Angol nyelvből szeretnék, a TELC lett volna - ami talán, de nem ugrok akkor bele, még gondolkozom rajta.

2013. nov. 14. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!