Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tehetnék le egy felsöfokú...

Hol tehetnék le egy felsöfokú német nyelvvizsgát? Lehet úgy, hogy semmilyen nyelvtanfolyamra nem járok, hanem egyedül tanulok és lerakom a vizsgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már nem Magyarországon élek,hanem Németországban.Szeretnék kicsit késöbb egy felsöfokú nyelvvizsgát letenni,de nem tudom,hogyan is lehetne ezt pontosan...Megkérdeztem pár embert,hol lehetne,de senki nem tudta.Van,aki azt is mondta,hogy elöbb egy középfokút kell letennem,csak utána lehet. (Jelenleg járok egy nyelvtanfolyamra,de oda nem volt semmilyen nyelvvizsgám,csak egy tesztet töltött ki velem a jelenlegi tanárom meg beszélgettünk.)

Még majd persze majd körbekérdezek vagy akármi,csak kíváncsi vagyok,tud-e valaki valamit. (Akár csak azt,hogy Magyarországon lehet-e azt,amit a fenti kérdésben említettem.)


2013. nov. 24. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
"Lehet úgy, hogy semmilyen nyelvtanfolyamra nem járok, hanem egyedül tanulok és lerakom a vizsgát?"-Persze hogy igen, és rögtön mehetsz felsőfokúra, nem vagy köteles előbb középfokút tenni.
2013. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van sokfajta nyelvvizsga

Pl. ITK-Origo, Telc, ECL, BME

Nézd meg a honlapjukat, melyik "tetszene" és oda jelentkezz

2013. nov. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De mehetsz pl. Goethe-nyelvvizsgára is

Nem kötelező a középfokot lerakni előtte

2013. nov. 25. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!