Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német felsőfokú nyelvvizsgára...

Német felsőfokú nyelvvizsgára egyedül feltudok készülni?

Figyelt kérdés
Tanári segítség nélkül. Már van egy ITK középfokom.
2012. máj. 15. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt rá példa.

Ha szorgalmas vagy, sokat olvasol a célnyelven nehéz szövegeket, (neten újságot), akkor nincs gond.Azt is olvastam valahol itt a nyelvtanulás témakörben, hogy a szóbelihez a wikipédia segítségével dolgozták ki a felsőfokú témákat. Próbáld meg :)

Németül nézz tévét, dvd-t .

Neten biztosan találsz német leveleket is, úgyhogy hajrá!!!

Egy nyelvtanár

2012. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha azt nézed, egy nyelvtanár vagy akár a tanfolyamon is kapsz egy könyvet, munkafüzetet, gyakorlófeladatokat és azokat többnyire egyedül kell megoldanod.

Én jártam internzív tanfolyamra, 12-en voltunk a csoportban, az órák elején nyelvtanoztunk kb 10-15 percet, aztán csak magnóztunk és beszélgettünk, volt aki visszahúzta a csapatot, mert lassú volt nem értett mindent :/

Házinak vizsgateszteket kaptunk, 2-3 szövegértés, 2-3 lyukas szöveg, 1 levél, heti 1-2 esszé és szavak + felkészülés a következő órára, gondolatok összeszedése a témával kapcsolatban...

Nah, ezt magadtól is meg tudod csinálni, ehhez nem kell 100ezer ft-ot kifizetni, mert annyit nem ér. Ezt magántanárral töredéke összegből megúszod, pláne hogy nem 5 órát ülsz egyszerre ott, hanem max 2-t és az tömény, mert csak veled foglalkozik.

Én azt mondom, kezd el a szókincsed bővítését, olvass sokat, fordíts, nézz tv-t, filmetket és hallgass rádiót, zenét, aztán a beszélgetős részt gyakorolhatod tanárral, ő segít a levélírásban, elmagyarázza a nyelvtat ha még homályos, és tanácsokat ad a vizsgára. Het 1x2 óra is sokat jelent, pénzben pedig nem olyan vészes.


De itt a fórumo olvastam már én is, hogy 2 vizsgázó együtt készült fel skype-on, msn-en vagy ahogy épp módjuk volt rá, Segítették egymást és pénzbe se került.


Mindent lehet csak akarni kell :)

2012. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!