Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol házi feladat, jól...

Angol házi feladat, jól fordítottam?

Figyelt kérdés

Az a feladat hogy egy híres embernek kell levelet írni.Én Jeremy Irvine-t választottam és ezt kellene átfordítanom:


"Kedves Jeremy!


Nagy rajongód vagyok.Láttalak a Hadak Útján filmben és tetszett a filmbeli alakításod.Hallottam hírét hogy Februárban Magyarországra jössz forgatni.Remélem egyszer találkozunk."


és ahogy átfordítottam valahogy így néz ki:


"Dear Jeremy!


I'm a very big fan of you.I saw the War Horse movie and I really liked you in the film shaping.I have heard that you come to Hungary to rotate in February.

I really hope once we meet."


jó ez így?

előre is köszönöm a segítséget!


2013. nov. 24. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Dear Jeremy,

I am a very big fan of you. I saw you in the movie War Horse and I really liked your acting. I heard that you were coming to filming in Hungary this February

I really hope to meet you one day.


Angol levelben a megszolitas utan vesszo van, a magyar felkialtojellel ellentetben. Valamint, a magyar verziodhoz annyit tennek hozza, hogy a honapok neve nem kezdodik nagybetuvel a magyarban :D (Az angolban igen)

2013. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hu, ez nagyon google fordítós :D

"Dear Jeremy!


I'm a very big fan of you.I saw the War Horse movie and I really liked your performance the film. I have heard that you are coming to Hungary in February to shoot a movie.

I really hope once we meet."

2013. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dear Jeremy,


I'm a very big fan of you. I've seen you in the War Horse and I really liked the way you act. I've heard that you're coming to Hungary in February to shoot. I hope to meet you one day.

2013. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetném, hogy miért hasznal mindenki present perfect-et annal a resznel, hogy " have heard " ?

Nem értem :(

2013. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez nekem így reflexből jött. "Egyszer" azt hallottam, és ez kihatással van a jelenre. Meg egy kicsit formális is, szerintem. Nekem nem ugrik be az, hogy I heard, az valahogy nem elég nekem. Bár lehet, hogy tévedek, és nem jól tanultam meg, de a nyelvvizsgán nem volt gondom vele.:)
2013. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!