Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valami külön szabály...

Van valami külön szabály angolban arra, hogy hajókat, kocsikat, hidakat, épületeket "she"-vel lehet megnevezni?

Figyelt kérdés
Gondolok erre pl: Here is the Titanic, she is the largest ship on the ocean.
2013. nov. 25. 22:43
1 2
 1/12 Vree ***** válasza:
100%
Az élettelen tárgyakra az "it" a jó névmás. A hajók és az országok esetében van egy hagyomány, hogy nőként utalnak rájuk, de ez is csak képletes beszédben jön elő. Te mint mezei beszélő nyugodtan használhatod mindig az "it"-et rájuk is.
2013. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nincs, de még a titanicos példád is hülyeség. Az "IT", nem pedig she. Nem tudom hol hallottad, de max poénból volt így írva. Minden élettelen dolog IT, sőt még az állatok is.
2013. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a hagyomány az, hogy hajókra nőként utalnak, de ez nem kötelező. A többi esetben érzelmi többletet ad.

Itt olvasgass egy kicsit [link]

És itt a "mezei emberek" szemével [link]

2013. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, általában it-et használnak, de ha pl. a speckó Mustángodat kifényesítetted és most viszed az autókiállításra akkor inkább she.
2013. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
köznyelvben
2013. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilván a Yongping-KX1-2431 rakodóhajóra nem utalsz she-vel, de ha te úgy gondolod, hogy speciális valamilyen szempontból neked a hajó/kocsi/állat, akkor előbbi kettő esetén she-vel, utolsó esetében az állat nemének megfelelő személyes névmással utalhatsz rá.
2013. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az meg, aki a "köznyelvben"-t írta, az hatalmasat téved, főleg (!) az irodalmi és a fennkölt nyelv az, amelyik használja a she-t ilyen esetekben.


Sőt, országoknál kifejezetten sokáig megmaradt, még a War and Peace általam birtokolt angol változatában is her-el van jelölve Oroszország több helyen.

2013. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én voltam, utolsó. nem fejtettem ki, de kocsira gondoltam.

de lehet így sincs igazam..

2013. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

De, úgy igen, bocsánat, csak mivel nem írtál bővebb dolgokat, azt hittem, a kérdésre válaszolsz.


Köznyelvben az állatokat, az autókat és a motorokat szokás she-zni, a hajókat, a repülőgépeket, országokat és egyéb hasonló dolgokat pedig csak fennkölt/irodalmi hangnemben érdemes erőltetni, mert amúgy rohadt hülyén hangzik normális beszélgetésben.

2013. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ehhez még ugyanúgy hozzátenném, hogy muszáj, hogy a kocsidnak legyen valami többletjelentése, hogy she-zzed. A rakodóhajó példájára, aki írta a Mustangos példát, az jót beszélt, ha vettél egy Toyota Priust tegnap, akkor azt nem feltétlen fogod she-zni, de egy általad kipofozott vintage kocsit, hotrodot vagy sportkocsit inkább.
2013. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!