Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak ha nem tudom...

Mit csináljak ha nem tudom megtanulni a németet? Kivagyok tőle már idegileg!

Figyelt kérdés
Eddig két 1esem van,bukni nem szeretnék.A tanár "nyugati módszerrel" akar tanítani,nem tudom az milyen,de folyton ezt mondogatja.A könyvet folyton fikázza csak,közölte hogy nem tanít nyelvtant,majd ránkragad valahogyan.Idegileg kivagyok amiatt,hogy nem tudom megírni a leckét,nem értek semmit,nem tudok órán egy normális mondatot benyögni.Idén kezdtem,angol kéttannyelvű suliba járok,mellette spanyolt is tanulok.Másik két nyelv megy,a némettel sem lenne bajom ha figylembe venné a tanár hogy a fél csoport életében nem hallott németet..
2013. nov. 27. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tanuld meg a nyelvtant külön. Nem annyira nehéz. Mást tenni ez esetben... hát nem tudom. Mondjuk nekem meg van a véleményem a "nyugati módszerről", ami miatt szerintem a ló túloldalára lehet esni, mert ugyanolyan nem hatékony, mint a "poroszos" nyelvtanmagolás.
2013. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit sok a három nyelv egyszerre
2013. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérjétek meg a tanárt, hogy azért alapvető dolgokat nyelvtanból magyarázzon el.

Még olyat nem is halottam, hogy teljesen null nyelvtannal akart volna valaki tanítani, főleg kezdőket

2013. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:

Mikor kezdted a németet? Pontosan mit nem értesz? Írhatsz üzenetet is. Odavagyok a német nyelvtanért és nagyon szeretem magyarázni is.


Egyébként, aki nyelvtanár nem veszi figyelembe, hogy a tanuló mit ért, mit nem ért abból, amit magyaráz, az jobban tenné, ha nyugdíjba menne.

2013. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De az igeragozást sem tanította?
2013. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ragozást elmondta,meg első doga után hogy amúgy a főneveket névelővel,többes számmal és nagy betűvel írom..
2013. nov. 28. 06:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Magántanár?
2013. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 webnyelv ***** válasza:

Vannak a neten is magyarázatok német nyelvtanhoz.

Ha konkrétabbat írnál, mit tanultok és mit nem értesz, tudnánk linkelni, küldeni anyagot...

Mit nem értesz? Szórend? Kérdő mondat?

A "sein" ige megfelel az angol "to be" igének. Ragozása rendhagyó: ich bin (én vagyok), du bist (te vagy), er/sie/es ist (ő van), wir sind (mi vagyunk), ihr seid (ti vagytok), sie sind (ők vannak).

Három nem van, mint az angolban, de minden főnévnek külön meg kell tanulni a nemét (névelőjét). A három névelő (der-die-das) a három nemet jelöli. Hímnemű főnévre az er, nőneműre a sie, semleges neműre az es névmással lehet visszautalni, pl. Hier ist der Tisch. Er ist schön. (Itt van az asztal. (Az) szép.)


A szórendben az a lényeg, hogy az ige a második helyen legyen a mondatban. Általában megelőzi az alany az igét a mondatban, mint az angolban (pl. Ich bin hier = itt vagyok), de állhat az ige előtt egy másik mondatrész, és az ige után az alany (pl. Hier bin ich = itt vagyok), ez szokatlan az angolhoz képest.

Kérdő mondatban elől van az ige (pl. Bist du hier? Itt vagy?) Ha kérdőszó van, akkor az megelőzi az igét: Wo bist du? Hol vagy?


De nem írok feleslegesen, ha nem tudom pontosan, mi nem világos.

2013. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!