Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megkérhetem egy jobb angolos...

Megkérhetem egy jobb angolos segítségét? You haunted me like a nasty ghost. On rainy nights I could hear you moanin' down the chimney.

Figyelt kérdés

2013. nov. 28. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy kísértesz engem, mint egy mocskos/gonosz/hitvány stb. szellem. Esős éjjeleken hallhatlak, ahogy a kéményen lefele nyöszörögsz. (moanin' = moaning)
2013. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vree ***** válasza:

Úgy kísértettél engem, mint egy undok szellem. Esős éjszakákon hallottam, ahogy lehuhogsz a kéményen.


indokolt valamennyi műfordítás, mert:


can hear -> ők gyakrabban használják ezt mint mi, mi nem mondjuk hogy "tudlak hallani" szinte soha, a "hallani"-ban benne van az az értelem hogy képesnek lenni rá. Náluk nem.

pl: No need to shout, I can hear what you say! = Nem kell kiabálni, hallom amit mondasz!


moaning = ez az a hang, amit az angol szellem csinál. Nálunk is többnyire lehet néha mondjuk nyögésnek fordítani, de a jelentése más:


moan (mn)

n.

1.

a. A low, sustained, mournful cry, usually indicative of sorrow or pain.

b. A similar sound: the eerie moan of the night wind.


Inkább egyfajta sírás, búgás értendő alatta.


Mivel ezek nem igazán jönnek jól ki fordításban, egyszerűbb olyan szót használni, amit a magyar agy szerint a szellem csinál.

2013. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt nem néztem, hogy múlt időben van. Azt meg nem tudom, milyen hangokat adnak ki a magyar szellemek. A huhogás nem olyan baljós. Talán inkább jajveszékelésnek kellene fordítani. :)
2013. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyis Esős éjszakákon hallottam, ahogy jajveszékelsz a kéményen?
2013. nov. 28. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak a kéménycső vezeti a hangot. Nyöszörög valahol és a hang lejön a kéménycsövön.
2013. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez mondatba foglalva hogy jön?
2013. nov. 28. 19:25
 7/8 Vree ***** válasza:
Meg valami kontextus is kéne, most valami srácot oltogat amiért követi őt? Nyilván mondjuk egy pipás csaj nem fog irodalmi nyelven beszélni.
2013. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt a lány a lelkiismeretéről beszél, aki csinált néhány rossz dolgot, míg a pasija távol volt
2013. nov. 28. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!