Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik ehhez hasonló, MAGYAR...

Létezik ehhez hasonló, MAGYAR szerző által írt angol nyelvkönyv? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Olyan jellegű angol nyelvkönyvet/nyelvkönyvcsaládot keresnék, mint amilyen pl. franciából Vida Enikő: Allons-y 1-2 illetve németből Horváthné Lovas Márta: Magnet Deutsch 1-2 könyve. Mivel régen nem használtam, ismétlésként szeretném újra "átrágni" magam az angol nyelven A1-B2 szintig. A fenti kiadványokban az tetszik nagyon, hogy minden fejezet egy nyelvvizsgatémakörre épül, érdekes olvasmánnyal indít, majd tematikusan rendszerezi a témához szükséges szavakat és kifejezéseket, bőségesen gyakoroltatja a leckéhez tartozó nyelvtant, valamint fejleszti a nyelvi készségeket. Csak ilyen jellegűből szeretnék tanulni, mert a "simán" nyelvtani összefoglalókkal az a bajom, hogy a szabályokat ugyan el lehet sajátítani, de ha nem látom szövegkörnyezetben, úgy nehéz alkalmazni a tanultakat.


Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2013. nov. 29. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
B. Lipták Csilla, Csősz Tímea: Színes kérdések és válaszok angol nyelvből B2 szint
2013. nov. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

szia


Tassy Sándor: Vidám angol nyelvtan . Két könyvböl áll, nem drága, és remek.


Ezt érdemes megnézned. Ez az egyetlen, szerintem használható angol nyelvtan könyv.


Sok sikert hozzá.

2013. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1000 kérdés 1000 válasz. De amúgy miért kell magyar szerző által írt legyen? Szerintem az angolok milliószor jobbak, de mindegy.
2013. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Tassy-féle könyv melyik kiadónál jelent meg?
2017. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!