Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségi + osztályozó egy...

Érettségi + osztályozó egy nem tanult nyelvből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős gimnazista vagyok, már tavaly csináltam egy előrehozott emelt angol érettségit (sikerült is:D).

Szeretnék csinálni egyet olaszból is, viszont mi angolt és németet tanulunk az iskolában.

Az érettségihez le kell tenni osztályozó vizsgát is, és ha igen, hol tehetem meg?

Érettségizhetek így olaszból?



#érettségi #olasz #kebab #nem tanult tantárgy
2013. dec. 1. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha az iskoládban nincs olasz akkor egy másik iskolával kell az igazgatónak felvenni a kapcsolatot.
2013. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

De ahhoz le kell raknod mind a négy gimis év

anyagából az osztályozóvizsgát (ha eddig nem

voltál osztályozón olaszból)- Kicsit tömény lesz egyszerre

2013. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgató vendégtanulói jogviszonyt szervezhet neked egy másik iskolában. Ekkor abban az iskolában teszed le az osztályozóvizsgákat is és az olasz érettségit is, a többit pedig a sajátodban. Nem biztos, hogy rajongani fog az ötletért, mert szervezési nehézséggel jár: ilyenkor a másik iskolában előbb kell befejeződnie a szóbeli érettséginek, mint ahogy nálatok elkezdődik. Ezért még az is lehet, hogy nem a saját osztályodhoz oszt be érettségire, hanem egy másikhoz, amelyiknek később van szóbelije.
2013. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Vagyis az iskolátokban nincs olasz tanár sem?

Mert akkor olyan suliban teheted csak le,

ahol van ilyen szakos tancsi

2013. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk osztályozóhoz és érettségihez is hívtak tanárt másik suliból amikor egyedül érettségiztem olyan tárgyból amit nem tanítottak, de ez teljesen az igazgató szervezőkészségén múlik hogy most téged visz a tanárhoz vagy fordítva.
2013. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
És akkor németből nem mész (érettségizni)?
2013. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!