Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán osztályozó vizsga. Hogyan?

Japán osztályozó vizsga. Hogyan?

Figyelt kérdés

Most 11.es vagyok és a négy alap tantárgy mellett japánból szeretnék érettségizni. A sulinkban persze nem tanítanak japánt, szval osztályozó vizsgát kéne csinálnom. Nem tudjátok, hogy mikor van erre lehetőség? És hogy, muszáj-e idén megcsinálnom, nem lehetne-e 12. év elején?

Köszönöm a válaszokat :)



2013. nov. 19. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát hogy muszáj-e most,nem tudom,de jobb ha most csinálod meg.Akár egyszerre a 4 év anyagát,akár egy részét,de kezdd el szerintem.

Azt is fontos tudnod,hogy milyen suliban tehetsz belőle vizsgát.Mert ha a te sulidban nem tanítják,akkor nálatok szerintem nem.Vagy,nem tudom.

Meg az is fontos,hogy a gimikben milyen könyvből tanítanak.


Osztályozót meg talán lehet úgy tenni,hogy év elején,meg félévkor,meg év végén.

Mellesleg:"A sulinkban persze nem tanítanak japánt, szval osztályozó vizsgát kéne csinálnom."

Ha tanítanának is japánt,akkor is kéne osztályozót csinálnod,ha nem tanulnád a suliban.Ha tanulnád,akkor persze nem.


Én oroszból tettem osztályozót ősszel,igaz csak egy éves anyagból még.De ha esetleg tudok még segíteni,vagy kérdésed van,írj.

;)

2013. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell osztályozó vizsga, jobb ha elosztod a 4 év anyagát. Bp-en a Babits gimi szervez ilyet, őket kérdezd. Érettségizned is ott kell majd, ebből a tárgyból.
2013. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem muszáj memgcsinálni az idén, de jobb lenne.

Mármint hogy ne kelljen több év anyagából egyszerre menni

mert az sok lesz. Eddig még nem voltál (ezek szerint)osztályozón?

2013. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet csak úgy beszaladni egy idegen gimibe. hogy én itt osztályozót akarok tenni, mert csak azt vizsgáztathatja egy iskola, akivel tanulói jogviszonya van.


A helyes megoldás, hogy jelzed a saját igazgatódnak a kívánságot (osztályfőnökön vagy igazgató-helyettesen keresztül), aki majd megszervezi neked a másik iskolával a vendégtanulói jogviszonyt, amelynek keretében leteheted az osztályozóvizsgát. Elvileg mindegy, mikor, gyakorlatilag ha idén leteszed, akkor akár májusban is érettségizhetsz.

Osztályozóvizsga akkor van, amikor a másik iskola ilyet rendez, valószínűleg egy-két alkalommal egy évben.


Na most az ötletedért nem biztos, hogy rajongani fognak az iskolában, esetleg próbálnak lebeszélni, mert ez nekik nemcsak pluszmunkával jár, hanem szervezési nehézséggel is, ugyanis érettségizni is oda kell elküldjenek majd, és ilyenkor a te iskoládban a szóbeli érettségi nem kezdődhet el addig, amíg a másikban be nem fejeződött. Emiatt az is lehet, hogy nem a saját osztályodhoz tartozó bizottságba sorolnak, hogy ne egy egész osztály csússzon. Viszont ha azt is tudod mondani, hogy te idén szeretnél előrehozottat tenni tavasszal, akkor sokkal kisebb problémát okoznál nekik, és lehet, hogy kevésbé lennének idegesek. Érettségizni abból lehet, amiből akarsz, az osztályozóvizsgát idegen iskolában viszont tudtommal nem köteles biztosítani neked senki, az csak egy lehetőség.

2013. nov. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
(Mármint ebből az egy tárgyból kell ott érettségizned, ahogy írták, a többiből a saját iskoládban, és ez bonyolult.)
2013. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!