Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért szólja le egyre több...

Miért szólja le egyre több ember a TELC nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Jómagam is ezt tettem le augusztusban, oké hogy nehéz meg fingatósak a feladatok, illetve könnyű a szóbeli rész, de sok helyen elfogadott, illetve nem csak állami hanem nemzetközi is. A társalKODÓhoz viszonyítva pl csak többet ér, nem?

2013. dec. 2. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Társalkodót nem ismerem, de telc sokkal szívatósabb mint euro.

Ugye megvan írva a nagykönyvben hogyan kéne az angolt használni és a telc szorosan tartja magát ehhez, míg eurón ha olyat használsz ami nyelvtanilag nem feltétlenül rossz csak megkérdőjelezhető de való életben használják sokkal elnézőbben osztják a hibapontokat.

2013. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Minden magyar nyelvvizsga ugyan annyit ér. A telc pedig egy olyan vizsga ami tele van ritka, használhatatlan kifejezésekkel amikkel remekül lehúzzák a pontjaidat, nyelvtudás mérésre viszont tökéletesen alkalmatlan. Ezért nem szeretik sokan, inkább az egyre népszerűbb euro-t csinálják, meg bme-t.
2013. dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ment a zöld (:
2013. dec. 2. 23:31
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Nehéz? Nehéz mondjuk egy Cambridge, IELTS 6,5 pontját elérni vagy egy TOEFL. A TELC szerintem nem nehéz, nem kimondottan a nyelvet kell beszélned, inkább a feladatokat begyakorolnod. Simán letettem egy 75 %-os középfokú németet úgy, hogy kb. alapfokú tudásom volt, csak baromi sokat gyakoroltam rá.
2013. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert én is ezt akartam letenni de a levelemre 5 pontot kaptam azzal az ürüggyel, hogy 13 vagyok és csak bemagoltam és a szóbelin is lepontoztak. Ezért...
2013. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nemár utolsó:OO
2013. dec. 3. 20:09
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

#5


Milyen szinten volt ez? És honnan tudod, hogy a korod miatt volt ez? Voltál megnézni személyesen a kijavított vizsgát?

De elméletileg a levélnél nem is tudhatják, hogy hány éves vagy, mert a levélírás előtt le kell tépni a "leveles" részt és külön szedik össze a tesztes résszel, amin persze rajta vannak a személyes adatok, de a levélen ez nincs rajta.

Volt fellebbezés vagy valami? Mindenesetre elég érdekes....

2013. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
A TELC színvonala, életszerűsége egyre inkább csökken. Német nyelvből merem állítani, hogy az egyik leggyengébb nyelvvizsgák közé tartozik már. Nyelvtudást nem mér fel. Az iskolában a tanárok lehet, hogy még ezt ajánlják (szerintem ezzel jól kiszúrnak a diákokkal), mert az ő céljuk az, hogy legyen minél hamarabb nyelvvizsgája a gyereknek. De szegény később rádöbben, hogy nem biztos, hogy ezt kellett volna választania, de ekkor már késő. Számomra egyébként nagyon unszimpatikus a TELC, primitív és szeret szivatózni. Árban drágább mint a többi, de lehet hogy csak fele annyit ér... Én mindig a BME-t és az Euro-t ajánlom esetleg az ECL-t.
2013. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 13 éves vagyok. Tényleg így volt. A szóbelinél csak nagyot néztek aztán mindenben belekötöttek és nyilvánosan közölték, hogy nekem nem sikerülhet. A levél sem. És tudták a levélnél a koromat. Felebezés... Hát igen azt mondták, hogy ez normális. Ez van!
2013. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Látom mennek a lepontozások rendesen :D Szánalmas...

Ami a kérdést illeti, lehet hogy rosszul tetted a TELC-et.

A cégünkhöz az önéletrajzok hozzám futnak be. Elmondhatom, hogy azok akik TELC-es nyelvvizsgát csinálnak kb olyan hátra kerülnek a sorban, mint akik nem is csináltak vizsgát. Elvileg mindegyik egyenrangú, de szerintem ezt mindenki jól tudja, hogy ez nem mindig így van. Igazából szerintem angolból nem olyan rossz a TELC, azt nem is vetik meg annyira, sőt... Na de a németet... Nem egy olyan volt, akinek volt TELC középfokúja (komplex) és meg sem tudott mukkanni németül, írásban is csak úgy ahogy ment neki....

2013. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!