Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen külföldileg elfogadott...

Milyen külföldileg elfogadott nyelvvizsgára menjek? Olyanra akarok, ami nem jár le 5 éven belül.

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában a legtöbb nyelvvizsga akkreditált, de ha rákérdezel a cégtől, ő meg tudja neked mondani. Amúgy meg ezt honnan vetted, hogy egy nyelvvizsga lejár? Különben meg külföldön nem nézik, hogy van-e nyelvvizsgád, csak azt, hogy beszéled-e a nyelvet. Ahhoz viszont jó tanács, hogy használd a nyelvet, és olyanokkal beszélgess, akiknek az anyanyelve az adott nyelv.
2013. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Sem otthon a multiknal, sem kulfoldon allaskereseskor nem kertek nyelvvizsgat. Ha nem diplomahoz kell a papir, akkor csak penzkidobas. Nyelvtudas az kell, de papir rola nem. Nekem a nyelvekhez annyi van beirva, hogy targyalokepes, az egyikrol van nemzetkozi papirom, de bele sem irtam, kint ugyis tojnak ra.
2013. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyetemhez fog majd kelleni.
2013. dec. 7. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindegy:

a) milyen nyelv

b) melyik egyetem, melyik országban


Ha kicsit szűkíted a dolgokat, talán tudunk segíteni érdemben is...

2013. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Angol nyelvből akarok menni, és vagy Anglia vagy Skandináv országok, esetleg Amerika. TOEFL, IELTS, Cambridge-ől hallottam eddig pl.
2013. dec. 7. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Cambridge nem évül el és külföldi egyetemeken elfogadják(Angliában ez a kedvencük).


Azt nem árt tudni hogy nem lehet külön írásbelire/szóbelire jelentkezni csak együtt a kettőre mert összesítik a kettőt a végső pontszámhoz, viszont nincs vizsgarészenként 40% minimum ahhoz hogy nemzetközi bizonyítványt kapj(ahhoz hogy magyar államilag is elismerjék kell 40%), így előfordulhat hogy kapsz nemzetközi bizonyítványt amit idehaza nem fognak elfogadni. CPE-n voltam ami nagyon nehéz de hivatalos oldal nagyon részletes így tudja az ember hogy miből kell készülni és mire lehet számítani.


Nekem bizonyítvány felmutatás után még senki sem kérdőjelezte meg vagy akarta letesztelni a tudásom.


Ettől függetlenül lehet hogy a többi is jó amit felsoroltál, azokhoz nem volt szerencsém.

2013. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, előbb nézd ki, hova akarsz jelentkezni, mert nem mindenhol ugyanazt fogadják el.
2013. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!