Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy jó minőségű, hasznos...

Egy jó minőségű, hasznos angol tankönyvet tudnál ajánlani? Részletesen lent 18L

Figyelt kérdés
Idén érettségiznék angolból, 10 éve az iskolában tanulok is angolul, pár évig magántanárhoz is jártam. Viszont felvettem 11. évfolyamban emelt szinten, és így már nem járok tanárhoz (időhiány miatt se, és nem is túl olcsó). Mostanában pedig azt érzem, egyre kevesebbet tudok angolból, nem megy a nyelvtan se, nem értem meg a dolgokat, és a tanárunk se valami jó.. Csak feladja a feladatokat, elmondja a megoldást, fordítás vagy magyarázat nélkül.. Egy olyan tankönyvet szeretnék, ami összefoglal mindent, nyelvtant, szókincset, mindent, amiből itthon egyedül tudnék fejlődni. Előre is köszönöm!

2013. dec. 12. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

new headway, van vagy 4 szintje:kezdő, haladó,középhaladó,felsőfok

nekem a középhaladó volt,szerettem :)

2013. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! és ezzel itthon, egyedül is boldogulok?
2013. dec. 12. 17:33
 3/4 anonim ***** válasza:

milyen szinten állsz?

igen,szerintem elég jól el lehet:)

2013. dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A New Headway szintjei:

- Elementary

- Pre-Intermediate

- Intermediate

- Advanced

- Proficiency


A "Pre-" az a középfok-előkészítő. Érettségi előtt ezen a szinten már illik túllenned, szóval ha könyvesboltban jársz, nézz bele egy "Intermediate" szintűbe. (sötétkék)


Amúgy érdemes itt a gyk.-n is feldobni, hogy valaki, aki a közeledben lakik, félig barátságból is nem tanítana-e. (Merre laksz?) Sok magántanár van fent, akiknek lehet elég ideje, hogy a könyv mellett néha (pld két hetente) "konzultálhass" vele, hogy haladsz, mindent értesz-e, stb.


Mindig hozzáteszem, hogy gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Tudatosan keresd külföldiek társaságát, akikkel sokat lehet angolul (és természetesen ingyen) beszélgetni.

2013. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!