Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 7 éve németet tanulok, szerint...

7 éve németet tanulok, szerintetek átváltsak az angolra?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 7 éve németet tanulok, ahova középiskolába mennék, angolt kell tanulni mert olyan szakra mennék. Szerintetek érdemes átváltanom az angolra? Ès ha oda is mennék, akkor második nyelvként térjek vissza a németre vagy válasszak más nyelvet(milyet) ? Őszinténszólva nem nagyon szeretem a németet, de nyelv ugyhogy... nem tudom mit tegyek, segítsetek, mindenkinek köszönöm a válaszokat :)

2013. dec. 14. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem is szereted a németet, szerintem semmiképpen nem éri meg elpazarolni az elmúlt évek tanulását. Az angolt könnyedén meg fogod tanulni, főleg a német után, úgyhogy ha mindenképpen abba az iskolába, arra a szakra akarsz menni, szerintem semmi gond nincs azzal, ha egy időre félreteszed a németet.

Azt ajánlom viszont, hogy ha már ennyit fáradoztál vele, egy középfokú nyelvvizsgáig mindenképpen juss el. Nem biztos, hogy ehhez a legjobb megoldás, ha második nyelvként veszed majd fel - mivel ugye elég ritka, hogy "haladó" szintű valaki van a második nyelv csoportban, így teljesen az alapoktól indul ez, és nem biztos, hogy érettségiig felkészülsz a nyelvvizsgára az órák segítségével, főleg, ha egy időre félre is tetted. Úgyhogy ezt mérlegeld. Ha van olyan nyelv, amit nagyon szeretnél elkezdeni, és lehet abban a suliban, akkor válaszd azt - viszont akkor egy gyorstalpaló német nyelvtanfolyammal juss el a középfokúig. Szerintem :)

2013. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen egy csomó nyelvet lehet tanulni pl.japán, francia, spanyol,német,olasz stb. Még az lenne a kérdésem, hogy ha télleg abba a suliba megyek, akkor az alapoktOl kezdjük tanulni az angolt (gimi) ?
2013. dec. 14. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek ott kell utánanézned, sok helyen több csoport is indul egyszerre, attól függően, ki milyen szinten áll. Kérdezd meg mindenképpen az iskolában, hogy indul-e kezdő csoport az alapoktól, mert ha nem, akkor szerintem nem éri meg angolt kezdened úgy, hogy az alapokat nem tanítják meg.
2013. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne válts át hanem tanuld mind a kettőt!


Két idegen nyelv még nem olyan sok egyszerre!

2013. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit javasolnék:


Az angolt kezd el alapozni!


Nemettel válts át haladó fokozatba. Azaz ne kisiskolás módszerekkel tanuld hanem hallgass Hörbuch-ot. Nézz filmeket, amikor csak időd engedi. Kezdésnek tudom javasolni a Kis herceget. Ezt akár el is tudom küldeni.

2013. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulj angolt első nyelvként, németet másodikként.
2013. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!