Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOL - A between és az among...

ANGOL - A between és az among használatánál, a két verzió közül melyik a helyes?

Figyelt kérdés

A kérdés, hogy mikor kell az among-ot és a between-t használni?


Utána olvastam a témának és 2 verziót találtam:


Az egyik, hogy akkor kell a between, ha különböző dolgokról van szó, függetlenül ezeknek a mennyiségétől. Az among pedig akkor kell, ha azonos dolgokról beszélünk, szintén függetlenül a mennyiségtől.


A másik verzió szerint, a between-t akkor kell használni, ha két dologról van szó és az among-ot pedig, ha háromról vagy többről. Itt elvileg nem számít, hogy azonos dolgokról beszélünk vagy sem.


Melyik verzió az igaz, azaz melyiket használják a BRIT angolban? Vagy a két lehetőséget kell összerakni? Én az első verzióra tippelek, mert angol oldalakon is erről volt szó.


Csak az írjon aki tényleg érti és tapasztalta is hiteles forrásból! (pl angoloktól hallotta vagy angoltanártól...)



2013. dec. 14. 21:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na igen sok példát rosszul írtam, a lényegét leszámítva is :D Tényleg kezdő vagyok, de hogy magamat védjem a children-t csak elírtam és az is-t kifelejtettem, de tudtam, hogy folyamatos jelennél kell :D Nem ez volt a lényeg.


Köszi megértettem, hogy 2 dolog = between, több = legtöbbször among. Direkt ezért írtam példákat, mert nem voltam teljesen biztos ebben, hogy mindig ez a szabály. Tudom, hogy nem igazán kell ezzel foglalkozni, mert amúgy sem várják el pl angliába egy külfölditől, hogy ilyen részleteket tudjon. Van kint ismerős, ő is azt szokta mondani, hogy nagy vonalakba meg kell tanulni a fontosabb nyelvtant, mert a lényeg, hogy megértesse magát az ember és nem az, hogy tökéletesen beszéljen. Csak érdekelt, mert nem nagyon volt érthető leírás róla. Azért majd megkérdem a angol tanáromat is erről, had örüljön :D


Németet nem fogok tanulni! Nem szeretem azt a nyelvet. :D Már a hangzása is... Biztos annak is megvannak a maga nehézségei, amiben meg az angol lenne könnyebb. Amúgy meg az angolért sem vagyok oda és teljesen más nyelvet tanulnék ha tehetném és lenne értelme, de azzal nem tudnék elhelyezkedni valószínűleg :D Angollal tudnék talán a legkönnyebben és akkor elkezdeni kicsit félrerakni, meg világot látni stb... Aztán utána jöhet más.

2013. dec. 15. 14:32
 12/13 anonim ***** válasza:
2013. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen ezt tényleg nagyon hasznos, köszi!
2013. dec. 15. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!