Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Néhány angol nyelvtani kérdés,...

Néhány angol nyelvtani kérdés, pl. mi a helyzet a forget igével?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt írják, to+inf formában is és gerund formában is használható, némelyik tesztkérdésnél viszont hiába a múltra vonatkozik, to+inf a jó megoldás..


It is a long time since I... vagy pedig it has been a long time since I...?



És még egy utolsó: mi a különbség a could do és a could have done között? A többi segédigénél ugye egyértelmű, hogy a segédige + have + III vonatkozik a múltra, de itt mindkettő..


2013. dec. 15. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Írj egy példát.

2. Mindkettő helyes.

3. could do->csinálhatnám, csinálhattam, tudtam csinálni

could have done->csinálhattam volna

2013. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

I didn't want to tell her I had forgotten to call her parents. <--> I forgot eating all the bread yesterday.


Az it is - it has been meg nem lehet mindkettő helyes, pont az a lényeg, hogy ki kell választani az egyetlen helyes megoldást.

2013. dec. 15. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:

1. a példád teljesen megfelel minden szabálynka

I didn't want to tell her I had forgotten to call her parents. ...elfelejtettem felhívni a szüleit, vagyis előbb felejtettem el min h felhívtam volna. ezért előre ("jövőre") utal a forget

I forgot eating all the bread yesterday. ...elfelejtettem h megettem, előbb ettem, aztán felejtettem. hátra ("múltra") utal a forget

2. akkor vagy rossz a teszt, vagy a mondat második felében van a különbség ami miatt az egyik rossz

2013. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.

Ezt nem értem mit akarsz ezzel mondani.


2.

It has been a long time since... 77%

It is a long time since... 23%


3.

She could have done her homework BUT SHE DID NOT.

She she could do her homework (SHE DID IT)

2013. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!