Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes letenni a középfok...

Hol érdemes letenni a középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Diplomához kellene. Az ár nem számít. Van olyan, ahol ha a komplexet megcsinálom, de mondjuk csak az egyik fele sikerül (szóbeli vagy írásbeli) akkor abból nem kell újra menni?
2013. dec. 18. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Logikus, hogyha az írásbeli sikerül, de szóbeli nem, nem kell újra megcsinálni az írásbelin. Józan paraszti ész....

Várost meg mi barkóbázzuk majd ki? Pesten a BME-t ajánlom, nem szívóznak, anno az osztálytársaim többsége ott rakta le elsőre.

2013. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az ár nem számít (mert ezt írtad), akkor magántanárhoz is mehetsz. Onnantól viszont már nem számít a nyelvvizsga típusa sem, mert bármilyen nyelvvizsgát le tudsz majd tenni. Mivel még nem jelentkeztél, ezért TALÁN még időd is van rá, hogy felkészülj. Majdnem 100 százalékig biztos vagyok benne, hogy nem az őszi szemeszterben diplomázol, mert ahhoz már tuti nem jönne meg a nyelvvizsga.


Az origón erősebb szokott lenni a nyelvtan, az EURO-n összetett maga a vizsga, picit figyelni kell a sokféleségre. De nem tudom ezeket annyira, soha nem érdekelt, hogy milyen típusú lesz a nyelvvizsgám.


Egy szó mint száz, ha képes voltál leírni, hogy "Az ár nem számít.", akkor feküdj neki, és áldozd be a karácsonyodat és a szilveszteredet, lehet, hogy még tanárt is találsz hozzá. Van, hogy a tanulás fontosabb.

2013. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért írtam, mert nem mindenhol automatikus, hogy ha megvan az egyik akkor abból nem kell újra menni. Józan paraszti ész.... Nem én találtam ezt ki.

Egyébként nem tudom mi köze a városnak a nyelvvizsgaközpont vizsgáihoz. Aki talál hibát, az talál Sopronban meg Debrecenben is.


Magántanárhoz járok. Nyilván nem most diplomázok, hanem majd a nyáron, de addig szeretném megcsinálni a nyelvvizsgát. De ez még mindig nem válasz a kérdésemre, hogy mégis hol csináljam meg.

2013. dec. 18. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Ennyire nem lehetsz gyenge képességű... Azt kérdezem, hogy MELYIK VÁROSBAN AKARSZ VIZSGÁZNI??? Nyilván ha Mucsaröcsögén laksz, ott nincs 98457643875 féle lehetőség, mint Pesten. Istenem, ennyi ésszel élni........
2013. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Euroexam.
2013. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:

Az 1. ill. 4. válaszoló csak kötözködni, veszekedni akar. Nem kérdezte a várost az első kérdésben, csak felháborodását fejezte ki. Nyilván egyszer az életben elutazna messzebb is a kérdező, ezért nem tartja lényegesnek.


Ilyen kérdésekre azt szokták mondani, hogy a legegyszerűbb, ha netről letöltesz minta vizsgafeladatokat mindenféle nyelvvizsgához, esetleg meg is oldod mindet (ártani nem árt), és amelyik a legjobban megy, leginkább közel állnak hozzád a feladattípusok, arra menj.

Ha pl. szeretsz fordítani magyar és idegen nyelv között, akkor az az Origó mellett szól.

Sokan szavaznak a BME-sre, de van, aki meg pont azt nem találja könnyűnek.

Attól is függ, később mire akarod használni a nyelvvizsgát, ez számít-e egyáltalán, vagy csak a diplomához kell kizárólag. Ha pl. külföldön szeretnél elhelyezkedni, akkor külföldön a kétnyelvűt nem fogadják el.

2013. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!