Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, irányított fogalmazás?

Angol, irányított fogalmazás?

Figyelt kérdés

Hali!

Ebben a feladatban tudnátok segíteni, hogy nagyjából mit írjak?

Köszönöm!

1)

Ön angoltanár, és nemrégiben egy több alkalommal összehívott egy-egy hetes továbbképző tanfolyamon vett részt, amelyet egy anyanyelvű tanár tartott. Írjon levelet neki, amelyben:

-elnézést kér, hogy az utolsó alkalommal előbb el kellett jönnie

-röviden elmondja véleményét a kurzusról

-tapintatosan megfogalmazza, hogy Ön szerint miért csökkent le a végére a résztvevők száma

-megírja, hogy véleménye szerint még milyen jellegű továbbképzésre lenne szükség

-búcsúzóul kívánjon további kellemes itt tartózkodást.



2013. dec. 19. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
azért irányított mert egyértelműen le van írva hogy mit kell írni, nyilván angolul nem árt hozzá tudni
2013. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt tudom, de a megírásában kellene a segítség!
2013. dec. 19. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
hát legalább kezd el
2013. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pár mondatot nem tudnál írni?
2013. dec. 19. 16:40
 5/8 Girgoy ***** válasza:
Ha alapfok, akkor elég mindegyik pontról 1-1 mondatot is írni, ha középfok, akkor is a pontokról kell írni angolul, de bővebben. Gondolom, nem feltételezed, hogy valaki itt most megírja Neked ezt a fogalmazást. De annyi tippet mondhatok, hogy a 2-3 pontban pl. írhatod, hogy a tanár nem készült fel megfelelően az órákra és gyakran nem odavágó témákról beszélt. De csak kezdd el szépen, képzeld azt, hogy angol tanár vagy, mert ez a feladat, fog az menni! :)
2013. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tessék, magyarul:


"Tisztelt XY!


Köszönöm hogy részt vehettem az Ön által tartott nyelvi kurzuson. Bocsánat hogy a legutóbbi alkalomról korábban távoznom kellett, a kisfiam elesett kerékpárral. Az édesapja nem tudott eljönni a munkahelyéről, így nekem kellett őt az ügyeletre vinnem.


A részvételem a kurzuson nagyon jó ötlet volt, hiszen az ember angol anyanyelvű társalgás során gyorsan tud fejlődni, illetve gyakorolhatja a mindennapi szóhasználatot, szófordulatok alkalmazását. Ezek a diákok tanításában előnyösek, hiszen a tankönyvi példák mellett a nyelv valóban használt oldalának átadását is segítik.


Sajnálattal vettem észre, hogy a kurzus végére a létszám megfogyatkozott. A résztvevő kollégákkal beszélgetve azt szűrtem le, hogy többen túlságosan elfáradtak. Nekem is erősen kellett koncentrálnom, hiszen a nagy előadóteremben szinte elveszett az Ön hangja. Ha javasolhatom legközelebb használjunk erősítést ha ugyanezen a helyszínen kerül megrendezésre a továbbképzés.


Nagyon szívesen vennék részt további képzéseken is, főleg ha az Önök szervezete indítana oktatási módszertan és csoportos beszélgetések témákban is kurzusokat.


Köszönöm még egyszer az oktatást. Remélem a kurzus mellett jut ideje megismerni városunk nevezetességeit és vendégszeretetét - ehhez kívánok kellemes itt tartózkodást.


Üdvözlettel,


YZ levélíró"


Innen már csak fordítani kell... :P

2013. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6-os: ezt a középfokú tudásommal nemigazán tudom lefordítani...
2013. dec. 20. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerűsíts. Amit nem tudsz hagyd ki, a helyére írj olyat ami a szókincsed része - ez az elsődleges baj ha esetleg más írja meg, hogy a tanárod jó eséllyel észreveszi hogy nem te írtad.


Ha nem tudod hogyan kell leírni, hogy "használjon erősítést", akkor írd helyette hogy "beszéljen hangosabban". Ha nem megy, hogy "édesapja nem tudott eljönni a munkahelyéről, így nekem kellett őt az ügyeletre vinnem", akkor írd azt, hogy "családi problémáink miatt".


Kis kreativitás, kis angoltudás aztán menni fog.

2013. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!