Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom nyelvtudásomat...

Hogyan tudom nyelvtudásomat fejleszteni otthon a legjobban?

Figyelt kérdés
Van középfokú nyelvvizsgám angolból meg németből, de szeretném továbbfejleszteni mindkettőt, viszont nincs pénzem nyelvtanfolyamokra. Ti milyen módszereket használtok? Vannak-e jó online nyelvprogramok? Esetleg nagyon hasznos tankkönyvek, feladatgyűjtemények?...
2013. dec. 19. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

autoritmia kulcsszóra keress rá

olvass, nézz filmet, hallgass audiokönyvet, olyan témában, ami érdekel.

2013. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy szoktam hogy megtanulok 2ezer szót kiejtéssel együtt, azzal már el lehet kezdeni regényeket olvasni és sorozatokat nézni.(középfokkal elvileg már több mint 2ezer szót tudsz)

Nyelvtant nem igazán tanulok, tankönyveim sincsenek de ha sokszor találkozom a szórenddel és ragozással akkor ösztönösen azt használom anélkül hogy gondolkodnék a mögötte lévő nyelvtani szabályokon. Angolból majdnem C2-ig jutottam(4% hiányzott mert szóbelim gyenge lett), most magántanárhoz járok párbeszédet gyakorolni.


Nem azt mondom hogy ez a legtutibb módszer de nekem bevált.

2013. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. dec. 20. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!