Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt már az angol OKTV 2....

Aki volt már az angol OKTV 2. fordulóján, miket kérdeztek az elolvasandó könyvvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, beszélni kell egy könyvröl de a tanárok csak nem olvasták az összeset amit mindenki egyénileg választott. Kb mire kíváncsiak?

2013. dec. 20. 19:01
 1/5 hunbula ***** válasza:
47%

Gondolom az irodalom OKTV akar lenni. Amikor én voltam, akkor még egy könyv meg egy költő munkássága közül lehetett választani, mit olvasol el, és abból kellett felkészülni. Az interjúra úgy mentem be, hogy ötödik voltam az írásbelik alapján, minden kérdésre helyesen válaszoltam, és amikor megjött az eredmény, tizenötödik lettem kb - első tizennégy helyen pesti gimnáziumok, tizenötödikként én, vidékről. Szóval ezt is vedd bele, amikor készülsz. Anno azt mondtam, hogy egye fene, így is, úgy is felvesznek oda, ahova menni szeretnék, de azért sz.rjanak sünt.


Egyébként, hogy ténylegesen válaszoljak is a kérdésre, a szóbeli döntőn leginkább az előző fordulóban írt dolgozattal kapcsolatban kérdeztek (zárthelyi jelleggel kapott mindenki a választott témájában egy nagyjából talán öt-hat oldalas esszében kifejtendő kérdést). Miért éppen azt a megfogalmazást használtam, kifejteném-e bővebben, mire utalok, mi is van abban a forrásban, amit írtam a témához. Szóval gyakorlatilag pofavizit jellegű volt, egyedül voltam a teremben a tizenix zsűritaggal, totál top secret, ki mennyire állt helyt. Szép lenne, ha azóta más lett, de olyan nagyon nem bízom benne. Ha pesti vagy, nem kell izgulni. :P :)

2013. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hunbula ***** válasza:
100%

Most látom, hogy angol, semmi gond, azon is voltam. :))

Ott meg az a lényeg, hogy szépen összefüggően tudjál beszélni egy dologról. A könyv azért jó mert elmondhatod, miről szól, mit éreztél, mikor olvastad, miért tetszett, és mivel te választottad elméletileg egy olyan téme is amiről tudsz hosszabban lelkesen beszélni. Szóval nyugi, megenni nem fognak ott sem. :)

2013. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 akoos ***** válasza:

Én ma voltam angol OKTV 2. fordulóján. 3 szerintem nem anyanyelvi biztos volt bent, azokkal szemben leultem, es kertek h mutassam be az elolvasott konyvet. 12 perc volt kiirva mindenkinek. Elmondtam ki es mikor irta, roviden a cselekmenyt, de ekozben megallitottak es kerdeztek, hogy miert tetszett a konyv. Majd felcsaptak a konyvet vhol es fel kellett olvasnom 1 oldalt, es utana kertrk h folytassam, mi jon ezutan a sztoriban. Es 1-2 szo magyarazatat is kertek, meg azt is megkerdeztek h mi van a boriton.

Oszinten nagyon kellemetlenul ereztem magam bent. Kicsit nagykepunek tuntek es mintha nem vettek volna komolyan. Egyszer kirohogtek, de nem tudom miert, ezutan egymashoz szoltak, de nem ertettem mit. Aztan eleg hamar vege lett. :(

2016. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Melyik volt az a könyv?
2016. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 akoos ***** válasza:
Hunger Games
2016. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!