Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok meglehet tanulni...

Mit gondoltok meglehet tanulni egy idegen nyelvet online?

Figyelt kérdés
Pozitív, negatív tapasztalat?

2013. dec. 22. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagy nehezen megtanultam valahogy 15 év alatt angolul tanórák keretében, aztán alig hittem el amikor egy év internetes tanulás után átmentem spanyol középfokon, azon gondolkodom meg kéne próbálni egy felsőfokot is.

Ezeket az oldalakat használom:

[link]

[link]


Az a rossz hogy nyelvvizsgán szóbeli kommunikáción éppenhogy átmentem, de hallott szövegértésem volt olyan jó hogy a végső pontszám meglegyen, legpozitívabb az hogy annyiszor hallgatom/nézem meg az oktatóanyagot ahányszor akarom, ha ötödszörre sem értem megnézem hatodszorra is, addig nézem amíg nem megy, és senki se fog leszólni hogy még mindig nem értem, ráadásul lehet mp3-on utazás közben is hallgatni a tananyagot.

2013. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 webnyelv ***** válasza:

Tömören a válaszom: igen.

Viszont a szóbeli kommunikáció így nem tanulható meg. De ha beleértjük, hogy online lehet szóban is kommunikálni idegen nyelven emberekkel, akkor igen.

Mindenképpen kellenek feladatok is, amiket vagy valaki ellenőriz, vagy te ellenőrzöd a megoldókulcs alapján.


A neten sok hanganyag, nyelvtani magyarázat, feladatok, akár online leckék találhatók


Autodidakta módon könyvből megtanulható volt nyelv könyvből régen is, most az Internet adta lehetőségekkel még inkább lehetséges ez.

2013. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Megvan az első új évi fogadalmam! Szerintem belevágok :)

2013. dec. 22. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!