Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 15 éves vagyok, már 4 éve...

15 éves vagyok, már 4 éve tanulom az angolt a suliban de kb semmit sem tudok. Jó módszer ez?

Figyelt kérdés
Van kb 1500 szókincsem.És először a nyelvtant szeretném megtanulni,utána filmeket nézek zenéket hallgatok és olvasok angol nyelvű oldalakat.Szerintetek ez így jó? az hogy ilyen sorrendben haladok?

2013. dec. 24. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Vagj bele a filmekbe,hallgass minel tobb anyanyelvi szoveget,beszelj, beszelj es beszelj,mellekesen persze nezz bele a nyelvtanba. De ne azon legyen a hangsuly. Az a baj, hogy a nyelvoktatasban jobban eroltetik a tokeletes nyelvtant,mig beszelni meg alig tudnak.
2013. dec. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem érdemes a filmekbe belevágni de tényleg nem vinném túlzásba. A nyelvtant nagyon alaposan érdemes megtanulni kb. előre, pl feleletválasztos tesztbem 85-100% szintjén, a szémok mellé bevennék még 1-2 könnyebb könyvet is ami tetszik. S a beszédet csak ezek után érdemes tovább nyomni.
2013. dec. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

2: Nem teljesen, vagjon bele csak a beszedbe, mar akkor is ha csak 5 szot tud. Persze el kell donteni, hogy a nyelvet megtanulni akarja-e vagy nyelvvizsgazni, aztan meg anyanyelvi kornyezetben meglepodve vizsgazni.

Nem mondom,hogy nem kell a nyelvtan, de sokkal fontosabb a gyakorlas es a beszed. Az sem baj,ha eloszor vannak hibak,majd idovel a helyere kerul minden.

2013. dec. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen értem,a nyelvtant én kifejezetten utálom.Ezért gondoltam azt hogy először megtanulom és utána nem kell foglalkozzak vele.Csak néha gyorsan átfutom hogy ne felejtsem el.
2013. dec. 24. 20:46
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
helyesen : anyanyelvi kornyezetben meglepetten pislogni......
2013. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem az a célom hogy tudjak legalább társalgási szinten angolul.
2013. dec. 24. 20:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ragadj meg minden lehetoseget a beszed (te is beszelj es ertsd meg amit mondanak) gyakorlasara, a nyelvtanba eleg belekukkantani, hogy legyen nemi fogalmad rola. En is a kalapom melle tuzhettem a nyelvtant amikor eloszor mentem anyanyelvi teruletre. Nem kell megvarni amig tokeletesen tudod az osszes igeidot.

Amugy most megint anyanyelvi teruleten elek, olyan leveleket kapok es irok, hogy az otthoni angoltanarnom zokogva vesne be az egyest. De igy hasznaljak az itteniek....Az otthoni nyelvoktatasnak nem sok koze van az igazi beszelt nyelvhez.

2013. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen értem ennek nagyon örülök:) Esetleg leírná valaki hogy kb mit kellene tudnom nyelvtanbol?
2013. dec. 24. 21:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igaz a mai világban már tényleg nem fontos a nyelvtan mert tényleg fel lehet szedni a nyelvet csak úgy.
2013. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Pár módszert tudnatok mondani amivel a nyelv "rám ragad"?
2013. dec. 25. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!