Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a levél megfelelne TELC B2...

Ez a levél megfelelne TELC B2 angolra?

Figyelt kérdés

Próbálok itthon megoldani 1-2 levelet,de egyedül nem tudom eldönteni,hogy milyen hibák vannak benne és hogy egyáltalán jó lenne-e. (Angol tanárhoz nem járok sajnos).

Röviden a hirdetés: autóbiztosító,aki hirdeti magát hogy milyen jó,meg olcsó meg stb. Leírásban az van,hogy 1 hónapja rendeltél telefonon ilyen biztosítást,de múlthéten baleseted volt és telefonon elutasították a kérelmed. Írni kell egy levelet,ami a következőt tartalmazza:

-miért írok

-describing your insurance policy (ezt nem tudom nagyon magyarra fordítani,de tudom mit jelent szerintem)

-baleset

-vizsgálat és kártérítési igény kérése


Levelem:


Dear Sir/Madam,


I am writing this letter to complain tn the trongest terms about the poor service that I have receive from your company.

After seeing your advertisement on the Internet, I signed up to your car insurance on the phone. This happened a month ago. A week ago I had a car accident. Fortunately, nobody was injured however, both car were broken. I called your telephone number as soon as possible which was given in the ad. I discussed this incident with on eof representive of your company.To tell you the truth, this person was very rude and dismissive, said the accident was my fault and he is not willing to pay the insurance. I was shocked at hearing this.

Therefore, I am sure I am entitled to refund, because the contract includes such cases. Please launch an investigation in order to solve this problem.

I look forward to hearing from you soon.

Your faithfully



Szóval tippeket kérek,ti mit írnátok máshogy,milyen kifejezésekkel,milyen hibák vannak benne,de csak olyanok írjanak,akik értenek is hozzá. Másfelől ez ( a hibákkal együtt is) megfelelne azért a vizsgán?



2013. dec. 28. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyelvtani hibák nekem túl szembeötlőek (have receiveD stb) ezért inkább figyelmetlenségnek tudom be, -- de azért nem ártana gyakorolni, mert a sok figyelmetlenségi hiba a nyelvi rutin hiányára utalhat.


A szavak száma (gondolom meg volt adva a feladatban, max 10%-os eltéréssel,) szintén pontot ér.


Ha ezt tényleg szótár nélkül, egy írásbeli megadott ideje alatt írtad (egy ilyen feladatrészre szvsz kb 20-30 perc juthat) akkor a szókinccsel nincs gond.

2013. dec. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen,amúgy az említett hibát csak elgépeltem,de jogos. (mint ahogy most látom egy on eof = one of gépelési hiba is van)
2013. dec. 28. 02:21
 3/6 A kérdező kommentje:
ja meg elején "in the strongest terms" van,az is csak gépelési hiba,ezekért bocsi mindenkitől.
2013. dec. 28. 02:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ezek a kész kifejezésként betanult szófordulatok egy picit mesterkéltnek (túl iskolás megoldásnak) tűnnének egy igazi hivatalos levélben, de szerintem egy középfokú vizsgadolgozatban még kifejezetten nagyra is értékelik.
2013. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Címzés nincs benne (a te címed és akinek írod) ez a TELC-nél már óriási hiba. Továbbá a tőmondatokat nem szeretik, de az ahhoz közelieket sem. Amúgy szerintem jó, anno AAA-s levelet írtam, szókincsben nem volt sokkal gazdagabb. További nyelvtani hibák:


I am looking forward to hearing from you soon.

Yours faithfully

2013. dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na igen, én is így vettem észre a hivatalos telces mintaleveleknél, hogy nagyon ok olyan mondat van benne,amit be lehet tanulni,ezért is gondoltam,hogy biztos akkor ezt is várják el :D .De egy valódi levelet én se így írnék.

Címzést direkt hagytam ki,mert nem akartam vele tökölni,itt nem az a lényeg :D.

Amúgy köszi a válaszokat,a tőmondatokon próbálok majd faragni.

2013. dec. 28. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!