Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek jogosan gondolom...

Szerintetek jogosan gondolom így? Ti mit gondolnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az az igazság hogy angolból készülök tenni C1-es írásbelit.A szóbelim meglett elsőre,még tavasszal.de az írásbeli most fogok negyedjére menni.(Azért nem mondom,hogy ötödjére,mert az első vizsgámat nem számolom)


Egyébként bennem van a szorgalom is,meg hogy még többet készülök.Ugyanakkor néha gyűlölöm az egészet.A nyelvvizsgázást,a készülést,már néha majdnem az angolt is.

Szerintetek jogosan vagyok kiakadva néha?

Eddig próbáltam mindig készülni a vizsgára,mintafeladatokkal,de nem jött össze.

Utolsó 2 alkalommal pár százalékon múlott.



2013. dec. 28. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Miért lennél jogosan kiakadva? Ha utálod az angolt meg az egészet, nem kötelező vizsgázni belőle. Szerintem vérciki, hogy negyedik-ötödik próbálkozásnál tartasz, és még te vagy felháborodva.

Nekem megvan a C1 angolból és németből is, küzdöttem is érte, de sosem rinyáltam.

2013. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem utálom az angolt,meg alapjában véve a nyelvvizsgákat sem.

Engem csak az idegesít,hogy eddig is tanultam rájuk,meg a lehető legtöbbet készültem,aztán nem sikerült még az utolsón kettő sem.

A középfokú nyelvvizsgáimért is tanultam,de meg is lett mind elsőre,írásbeliből 2 is.A felsőfokú szóbelimért is tanultam nagyon sokat,de meg is lett a hatása,mert elsőre sikerült.


Ezek után tanultam az írásbelikre is,de nem sok eredménnyel. :S

2013. dec. 28. 12:48
 3/12 A kérdező kommentje:
Még csak egy kérdésem lenne hozzád,kedves válaszoló: neked hanyadjára sikerült?Elsőre?
2013. dec. 28. 12:49
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Igen képzeld, elsőre. Ráadásul mindkét nyelvből olyan vizsgám van, amit itthon honosíttatni kellett, mert csak úgy nem fogadják el, csak külföldön :D Úgyhogy nem nagyon tudsz belekötni semmibe.

Én csak azt mondom, nem a vizsgával van a baj, ha nem sikerül, sokadjára meg főleg.

2013. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Jó, itt Gyk-n mindenki felsőfokon beszél 3 nyelvet, nem kell hallgatni az ilyenekre.

Szerintem próbálj meg másik nyelvvizsgaközpontot keresni, pl. ECL-nél egyszerű az írásbeli.

2013. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a tanulási módszereddel van a baj, írásbelire én úgy készültem hogy napi szinten könyveket és cikkeket olvastam angolul, átnéztem pár mintafeladatot és elsőre meglett(ECL -en voltam). Felsőfokra már nem fogsz tudni nyelvtankönyvekből felkészülni mert ott már a rutinos nyelvhasználatot nézik.


Csak angolból voltam ilyen szerencsés, oroszból egymás után kétszer is buktam, így tartottam egy év szünetet mire újra próbálkoztam.

2013. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos.
2013. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Én azt gondolom, hogy a felsőfokú nyelvvizsgát nagyon sokan alábecsülik. Egyáltalán nem igaz az, hogy középfokúig valamennyit kell tanulni, aztán felsőfokra még ugyanannyit utána. Szerintem ez még akkor is igaz, ha erősebb középfokút ír az ember. Azért hívják felsőfokúnak, mert nehéz, több tudást igényel. Akik azt mondják, hogy csak szókincsben több, az vagy nem tudja, hogy milyen a felsőfok, vagy nagyon jó volt a nyelvtani tudása középszinten (utóbbi szerintem elég ritka, de dicséret nekik innen távolból is).


Írtad, hogy próbáltál készülni mintafeladatokkal. Szerintem ez egy hibás felfogás, amennyiben tényleg csak azokkal próbáltál. Felsőfokra a mintákat meg kell csinálni, plusz még mellé olvasni egy csomót. Mondjuk pár száz nehezebb cikket változatos szókincsekkel (a BBC cikkek pont azért jók, mert nagyon változik benne a használt szókincs). Ha már lesz olyan cikk, amiknél alig van szótározni való, akkor érdemes elgondolkozni a felsőn, addig viszont csak a szerencsédre alapozhatsz, abból meg inkább bukás lesz. A nyelvtani tudás meg elvárt. Magyar nyelven íródott angol nyelvtankönyvek nem tartalmazzák a nyelvtani dolgok nagy részét.


Kérdezz még, ha gondolod. Drága az a felsőfokú.

2013. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden kedves válaszolónak!

Utolsó:igazából főleg mintafeladatokat csináltam.

Szerintem több szót kellett volna tanulnom,meg még többet olvasni.

De most már belehúzok,meg a mintafeladatok mellett cikkeket is olvasok,meg próbálok szavakat is tanulni újakat,illetve ismételni is.

Eddig is így kellett volna csinálnom,igazad van.De valahogy nem láttam be :S

2013. dec. 28. 19:24
 10/12 A kérdező kommentje:

A nyelvtannal egyébként nincs bajom.

Eddig se nagyon volt bajom vele.


Igazából,most már tényleg máshogy fogok tanulni,mert nem csak a mintafeladatsorokra helyezem a hangsúlyt,hanem minden másra is.

Ettől többet nem tudok tenni ,de ha van hozzá szorgalmam,és még tudok annyi tanulni,meg hozzátenni,hogy sikerüljön,akkor jó lesz.

Azt nem várom hogy 90%-os vagy 80%-os legyen.Eszemben sincs.

Nekem most főleg az kellene,hogy maga a nyelvvizsga meglegyen,az hogy milyen százalékkal,az most mindegy.De ha jó százalékkal,akkor nyilván örülök.

A mintafeladatok amúgy nem annyira rosszak amiket megcsinálok,de van olyan feladat amiben csak 1-2 hibám van legtöbbször,vagy annyi sem.Van,amiben több,de az is meglenne elvileg.A writing meg olyan,hogy olyan.Arra fogok írni sokat,viszem a tanárnak megmutatni,átnézem a témákat,aztán majd ott meglátjuk mit kapok.Azt úgyse tudom előre.De eddig mindig volt 1-2 olyan téma is,ami jó volt és azt tudtam választani.

2013. dec. 28. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!