Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz az, hogy 2008-tól a...

Igaz az, hogy 2008-tól a szakmai szóbeli nyelvvizsgát össze lehet vonni egy sima középfokú írásbelivel, és így lesz egy általános komplex nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 00:10
 1/10 anonim válasza:
nem igaz.
2009. nov. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem,ez hülyeség,a kettő tök más
2009. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. A szakmai azért szakmai, mert a szakmáddal kapcsolatos szituációkban kell bizonyítanod, hogy megfelelően tudod alkalmazni a megfelelő szakmai kifejezéseket..

hiába tudsz beszélni mondjuk a magyar oktatásról, konyháról, ha mondjuk a gazdasági vagy az egészségügyi szektorban kívánsz elhelyezkedni..

A szakmai dolog az fontos, bizonyos tekintetben egyszerűbb, mint a sima.. Főleg ha tetszik amit tanulsz és érdekel is..

2009. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Én is nagyon meglepődtem amikor a neten rátaláltam a jogszabályra ( [link] és az alján egy táblázatban fel vannak sorolva sz egyesíthető részvizsgák típusai. Nem akartam elhinni ezért gondoltam megkérdezem. Ha valakinek esetleg van még ezzel kapcsolatban tapasztalata megköszönöm ha ír.
2009. nov. 28. 20:23
 5/10 anonim ***** válasza:
És magát a NYAK-ot megkérdezted már h h is van ez tulajdonképpen ? Mert ők tudnának biztosat mondani. De remélem nincs így, mert nem lenne vmi fair :s
2009. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem idegenforgalmi szaknyelvi szóbeli nyelvvizsgám van. Tapasztalatból tudom hogy sokan akik könnyedén letetették az általános nyelvvizsgát ezen bizony 3. alkalommal sem mentek át. Ezzel persze nem általánosítani akarok de szerintem a szakmain is kell legalább annyit tudni mint a simán. Valaki hiába magolja be a szakmai dolgokat ha szituációban nem tud megszólalni és nincs általános szókincse akkor nem sikerül. A szakmai rész miért könnyítene rajta? Inkább csak nehezíthet.
2009. nov. 29. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Valóban nehezítés lehet a szakmai rész annak / szókincs, aki nem tud megfelelően megnyílni és folyamatosan beszélni az adott témában.. De annak, aki mindig is ezt szerette volna tanulni, aki átlátja és érti az összefüggéseket, aki szereti a szakmáját, és szívesen beszél idegen nyelven, annak véleményem szerint inkább a szakmai a "könnyebb".. pont a leegyszerűsített témakör végett. speciel, én inkább beszélek a magyar borvidékekről, magyar konyháról, szálloda felépítéséről, munkafolyamatokról, ilyen-olyan turizmusról, mint a nemzetközi politikáról vagy az örökbefogadásról.. (Most csak hasraütésszerűen írtam pár példát :))

ezért az, aki nem megy át sokadszorra sem, annak talán nem azon a területen kellene elhelyezkednie.. mert pont az idegenforgalom az, ahol a szakmai tudásra és a nyelvtudásra is egyaránt szükség van! Ebben remélem egyetértünk :) A szakmai tudás nem olyan nehéz és lehetetlen, nem száraz.

2009. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy annyiban könnyebb lehet, hogy van egy adott témakör (itt a turizmus) amin belül kérdeznek. Persze itt is ahogy persze a sima nyelvvizsgán is lehetnek olyan kérdések, amire magyarul sem tudnánk hirtelen mit felelni. Minden esetre szerintem akinek szakmaija sikerül annak nagy eséllyel sikerülne a sima szóbeli is. Vagyis a nyelvtudása megvan hozzá. Persze például ha pont a politikát kapnám akkor nem könnyen...:) Végül írtam egy e-mailt a NYAK-nak, és azt a választ kaptam, hogy a szakmai és az általános résznyelvvizsgák egyesíthetők, és a szakmai komplex nyelvvizsga felér egy általános komplex nyelvvizsgával. A válaszokat köszönöm:)
2009. dec. 1. 09:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt tudtam, hogy a komplex szakmai középfokúnak felel meg, tehát pl életrajzban B2-nek kell írni.. Azt azonban nem gondoltam volna, hogy egyesíthető... Szóval, ha valamelyik rész nem sikerül, elmegyek általánosra és ha az egyik rész szakmai, automatikusan megadják a szakmait??? Pl ha szóbeli nem sikerül, megcsinálod pl Origón, az úgy teljesértékű szakmai???? Vagy az írásbelit?

Hihetetlen :) elhiszem, hogy ezt írták, de akkor a fősulik-egyetemek miért nem elégszenek meg egy általános B2 komplex-szel? úgy értem, miért nem elég az emeltszintű érettségi eredményéért kapott papír, miért kell pluszban vizsgázni mindenkinek???? :S

2009. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Félreértettél:) A szakmai szóbelit egyesítve egy sima írásbelivel lesz egy általános nyelvvizsgám. De fordítva ez nem igaz, vagyis ha csak egy fél szakmaim van a másik fele pedig sima nyelvvizsga abból nem jön össze egy komplex szakmai. Csak az érvényes amit te is írtál hogy a szakmaiból lehet általános de fordítva nem. Remélem érthetően sikerült leírnom:)Eddig idegenforgalmi pályára készültem de megváltoztak a dolgok ezért elég nekem egy sima nyelvvizsga is. Azért tettem fel a kérdést.
2009. dec. 1. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!