Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit ajánlatok, milyen rutinter...

Mit ajánlatok, milyen rutintervet ahhoz, hogy a francia nyelvvizsgámra készüljek?

Figyelt kérdés
olyat amely könnyen tartható.a nyelvvizsga kb 2 év múlva lenne,van Vida Enikős francia könyvem meg még 2Quartier Libre-m
2013. dec. 30. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Középfokúra gondolsz,feltételezem.

Szerintem tanulj a 2 Quartier Libre-s könyvből a Vida Enikő-féle mellett.A Quartier Libre-nek van harmadik része is ,azt is beszerezheted.

Pluszba szerintem olvass először könnyebb francia könyveket,történeteket,haladva a nehezebb felé.Akár ki is szótározhatod őket.Be is oszthatod hogy ha pl. megvettél egy könyvet akkor elolvasol minden nap 2 fejezetet ,és azt kiszótározod.Persze majd meg is kell tanulni.De ez szerintem függ a könyv terjedelmétől is,hogy miképp osztod fel,szóval az más kérdés.

Az is fontos,hogy sok francia beszédet hallgass,nézz filmeket franciául (lehet először felirattal,aztán felirat nélkül).Hallgathatsz más tv-műsorokat is,nézz utána vannak-e francia csatornák a tévéden.A miénken pl. a TV5MONDE van.

De a hallgatást össze is kötheted a szótanulással,illetve olvasással,ha pl. hangos könyvhöz folyamodsz.Vagy ha francia zenéket hallgatsz,mert lehet hogy van hozzá "lyrics" is,vagy ha nem,akkor keress olyat,és látod leírva a szót,miközben énekli.És még ki is írhatod a dalokból az ismeretlen szavakat.Én is csináltam már ilyet franciából.


Szóval ezek szerintem jók lettek a "hagyományos" tanulás mellé.

Az pedig még jobb,ha anyanyelvi franciákkal skype-olasz,vagy csak chatelsz.Az is fejleszt téged,mert annyival többet beszélsz,meg egyáltalán.


Most így ennyi jutott eszembe,a lehető legtöbb lehetőséget próbáltam leírni.

Sok sikert! :)

2013. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*skype-olsz
2013. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kezdésnek a Michel Soignet/Szabó Anita-féle France-Euro-Express 1-et (CD-melléklettel) ajánlanám, meg ennek a könyvnek a munkafüzetét. Ez tele van szituációkkal, hallgatási feladatokkal, kiejtési feladatokkal, de ami a legfontosabb, hogy fokozatosan nehezedik. Aztán mehetsz a 2-re, 3-ra. Ezekben a könyvekben az a jó, hogy sokkal életszerűb szituációkat tartalmaz és itt-ott szlengeket.

Ha sok feladatot akarsz csinálni, akkor ott van Vida Enikő-féle Allons-y. Már nyelvvizsga szintű tesztekhez az Akadémia Kiadós "Tesztek a nyelvvizsgán", "Fordítás magyarra és szövegértés", "Nyelvtani gyakorlatok, fordítás idegen nyelvre, fogalmazás" című könyveket ajánlanám, de ezek Origós nyelvvizsgára készítenének fel.

Szóbeli gyakorlására: természetesen az 1000 kérdés 1000 válasz, Vida Enikő-Francia szóbeli érettségi feladatgyűjtemény, Vida Enikő-Társalgás, szituációk, képleírások és hallás utáni szövegértés franciául.

De i a legfontosabb, hogy hallgass annyit amennyit csak tudsz (youtube, filmek, tv csatornák stb.)

Higgy nekem! 18 éves vagyok és már 3 nyelvvizsgám van - köztül franciából -, hogy minden csak elhatározás kérdése. Sok sikert! :)

2014. jan. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is a France-Euro-Express-ből tanulok.

A második jót írt.

Igazából nekem is tetszik az a könyv,a munkafüzetében van bőven feladat,van szókincse is.Szerintem elég jó az is.

2014. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!