Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy gyerek az...

Szerintetek egy gyerek az angolt vagy a németet tanulja első nyelvként általános iskolában?

Figyelt kérdés
Kérlek indokoljátok is meg a válaszotokat, köszönöm!
2014. jan. 3. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én németet tanultam először, nemzetiségi iskolában. (Ami más, mintha idegen nyelvként tanultam volna.)

Utána 7.-től tanultam az angolt idegen nyelvként.

Nem okozott gondot, középiskolás koromra a német gyakorlatilag anyanyelvi szint volt (az is nemzetiségi, német nyelvű oktatással), az angol pedig felsőfok.


Igazából szerintem mindegy, melyikkel kezdi, ha a végén mindkettőt meg fogja tanulni.

A német után az angol kifejezetten könnyű volt. Ezek után a spanyol pedig még inkább.

Gondolom, ha az angol van előbb, az is segít a németben.


Inkább szerintem az alapján döntsetek, hogy a kiszemelt óvodában/iskolában melyik az "első számú" oktatott nyelv.

2014. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokaknak egy nyelv se megy, pedig az angolra nagy szükség lenne. A német sem árt, sőt nagyon hasznos, de az angol egyértelműen fontosabb. Ezért mindenképpen az angollal kezdjék, aztán később bele lehet vágni a németbe is, vagy bármilyen más nyelvbe. (Persze ha végül mindkettőt megtanulják, akkor lehetne a némettel is kezdeni, de alapvetően jelenleg csoda lenne, ha legalább mindenki egy nyelvet beszélne társalgási szinten)


Egyik sem nehezebb összeségében, de az angol kiejtéshez hasznos lenne korábban elkezdeni a gyakorlást, mert általában ez nem idősebben már nehezebb szok lenni.

2014. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért nem mindenkinek van ilyen profi nyelvérzéke.

Attól függ,német nehezebb nyelv de értékesebb.

Nézzük csak azt hogy Németország közel van, szippantja fel a nagy tudású embereket.Szóval lehet rá alapozni.

Angol sok mindenbe segít,nagyon megkönnyíti az életet,főleg informatika terén.

Mérlegelni kell hogy milyen pályára szánod a gyereket,és milyen Gimnáziumba/szakközépbe íratod.

pl: Ha informatika irányt gondoltok neki,és egyetem stb. akkor az angolt ajánlom.Anélkül nagyon nehéz.(rengeteg könyv angolul van..)

Ha szakközép akkor inkább a német.(ha külföldön akar dolgozni)

Persze gimnáziumokba már 2 nyelvet oktatnak szóval ott is megtanulhatja a másikat.

Én angolt kezdtem el tanulni.Gimnáziumba mellette németet.

Német nehezebb,maga a nyelvtan is.

2014. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Esetünkben az a helyzet, hogy általános iskolában 2. osztályban kezdődik az első idegen nyelv oktatása, a 2. idegen nyelv pedig 5. osztályban kezdődik (kevesebb óraszámban). A lányom már ismerkedett az angollal, 3. éve tanítgatjuk, játékos formában.

Igazából arra gondoltunk, hogy a német, mivel nehezebb nyelv, lenne jó első idegen nyelvnek az iskolában, az angol meg talán könnyebben visszarémlik majd neki felsőben. Szerintetek?

2014. jan. 3. 21:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen hamar kezdi a 2. idegen nyelvet, akkor némettel kezdjetek! Utána sokkal könnyebb lesz az angol, akiket ismerek és angollal kezdtek, később csak szenvedtek a némettel. Én némettel kezdtem, az angol ahhoz képest semmi.
2014. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel mindketten németet tanultunk (meg oroszt általánosban), ezért választottuk a gyereknek is azt, hiszen ebben tudtunk (volna) neki segíteni. Úgy gondoltuk, mire oda kerül, hogy kell még egy nyelv, már lesz annyi tapasztalata nyelvtanulás terén, hogy segítség nélkül is boldogul majd vele.

Első óta tanul németet (most 11.-es, felsőfok van németből, angolból meg éppen a közép eredményét várjuk), második éve angolt, de angol faktos, és két évig latint is tanult a gimiben.

2014. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy a német nehezebb. Vannak nehezebb oldalai és könnyebb oldalai is. (ragozások, névelők vs kiejtés, igeidők használata)


Ha valaki tényleg meg akar tanulni az egyiken, akkor meg is fog. Én angollal kezdtem és mégse gondoltam, hogy a német nehéz lenne (mindkettőből meg van a felsőfokú tudás). És ismerek olyanokat is, akik némettel kezdték és angollal szenvedtek.


Továbbra is az a véleményem, hogy az angol legyen meg mindenképpen, mert az sokkal nagyobb hasznú, mint a német.

Nincs értelme priorizálni az angol felett. Ráadásul az, hogy eddig is inkább angolnak volt kitéve is szerintem ezt teszi logikus lépéssé.

2014. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Egyik sem könnyebb vagy nehezebb. Ill., ha van is ilyen, az egyéni, szubjektív.

2. A másodikban elkezdett nyelv nem korai, sőt. Már óvodában nyugodtan el lehet(ne) kezdeni.

2014. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én most vagyoj nyolcadikos és németet tanulok. A némettanárom szokta mondani, hogy a német után könnyebb az angolt elkezdenk, mint a németet. Tulajdonképpen mind a kettő nyelv egyformán nehéz. A németnek az eleje, míg az angolnak a vége (12 igeidő) a nehezebb. Szerintem érdemes a némettel kezdeni, az angol úgyjs hozzá fog még jönni. :))
2014. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2014. jan. 14. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!