Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik két nyelvet válasszam?

Melyik két nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Most megyek középiskolába, és ugye ott 2 nyelvet kell tanulni. Lehetőségek: angol, francia, olasz, német, spanyol

Most németet tanulok, de nem szeretném tovább tanulni, nem szeretem a németet, ráadásul nem éppen a legjobbak a jegyeim...

Az egyik az angol lenne, mivel mindig is azt szerettem volna tanulni, ""világnyelv"" és német után könnyebb is lenne. A másik melyik legyen? És miért? Most írnátok, hogy azt tanuljam, ami tetszik, de nekem mind a 3 tetszik... Melyiket érdemes tanulni? Olasz? Spanyol? Francia???


2014. jan. 4. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

angol-francia


Azért a franciát választottam, mert magam is szeretnék franciául tudni.

2014. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a francia, ha már a németet nem akarod erőltetni. Nagyon vészesek a jegyeid? Nem lenne könnyebb folytatni a tanulását egy olyan nyelvnek aminek az alapjai megvannak mint egy totál újat elkezdeni?
2014. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 webnyelv ***** válasza:

Talán a francia a leghasznosabb így. Esetleg az olasz is hasznos lehet.

Viszont ha az új suliban új tanárhoz kerülnél németből, lehet, hogy jobbak lennének a jegyeid és a nyelv is jobban tetszene. De ez szerencse kérdése is.

2014. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

angol-német párosítás lenne a leghasznosabb, ha mindkét nyelvet elölről kezded, megpróbálhatnád újra !!! :)

a németnek ha jól tudom van kiejtése a betűkre, (ellentétben az angollal) ha egyszer majd a középszint közeli tudományba érsz, rájössz, hogy hatalmas előny, ha nem kell minden szónak a kiejtését, külön-külön megtanulnod..

2014. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nem nagyon szeretném folytatni a németet, szerintem a tanár megutáltatta velem..:D tavaly évvégén 3-as voltam, most vagy 2-es, vagy 3-as... (Egyébként nagyon lehúz szerintem engem, és az egyik évfolyamtársamat is. Eddig szín 5-ös volt mindenből, tavaly 4-est adott neki /már csak azért is legyen egy 4-es az 5-ösök közt..minden más tanár megadta az 5-öst, ha kétes jegyre állt../, most meg sok 1-es témazáró, 2-es szódoga, 3-as feleletek.. talán két négyese van... és jó, ha van egy ötöse.. Nekem úgyszint 1-es tz-k és érdekes módon mindig egy ponton múlik a jobb jegy -.-....)

Egyébként iratnak szintfelmérőt az elején, és úgy kerülünk külön (nem csak az osztály, hanem több évfolyam is van több kis "kupacokban", úgy tudom..) Bár nem baj, tuti kb 2 pontot érnék el. :DDDD... De legalább jobban tudnék, mint páran az osztályban, de akkor sem akarom újrakezdeni a németet. :/ Szerintem... Bár lehet, hogy könnyebb lenne mint az olasz, spanyol vagy francia...

2014. jan. 6. 23:28
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:

derítsd ki milyenek az új suliban a német tanárok - és ha csupa jó véleményt kapsz - akkor folytasd a németet!


ha nem, akkor vedd meg a nyelvkönyveket vagy könyvtárba, és nézd meg mindegyiket olvass bele, nézegesd milyen a nyelvtan, ismerkedj vele... ha a kezedbe kerül mindhárom nyelvkönyv és látod melyik mennyire esne nehezedre, melyik nyelvtana, kiejtési szabályai... áll hozzád közelebb - akkor tudsz majd dönteni. Ne látatlanban dönts!

2014. jan. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!