Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire fontos érettségi...

Mennyire fontos érettségi előtt, hogy legyen két nyelvvizsgánk?

Figyelt kérdés
Természetesen szeretnék jó egyetemre bejutni, és olyan szakot választani ahova 400 pont felett kell teljesíteni. Angol középfokú nyelvvizsgám mindenképpen lenne, de félek, h más nyelvből nem tudnék addigra erős középszintig eljutni. Nagyon nagy hátrány az hogyha csak egy nyelvvizsgája van valakinek? (mellette 2 tantárgyból emeltezek, és már most tanulok az érettségire.) Most vagyok 11-es.

2014. jan. 4. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hátrány, egy nyelvvizsga sem kötelező az egyetemi felvételihez, csak előny, mert pluszpontokat jelent. A diplomádig kell megszerezned a második nyelvvizsgát, mivel azt már csak két nyelvvizsgával kaphatod kézhez.


De amúgy ha elkezdesz számolgatni rájössz, hogy kitörölheted a fenekedet azzal, ha hirtelen tempóban nekiállsz a német középfokúra is ráfeküdni. Ha a két emelt tárgyad kerül beszámításra a pontszámításnál, akkor az angol középfokúdért sem kapsz egy árva pontot sem.

2014. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy tök hülyeségeket beszélek, nem tudom, honnan szültem ki, hogy németet tennél még, ha muszáj lenne :D Ne haragudj, fáradt vagyok..! Szóval nem érdemes másik nyelvből is középfokúznod egyelőre, ráérsz vele 2-3 évet, addigra meg akár felsőfokú is lehet belőle.
2014. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél most. Szval akkor ha meglesz 46% felett az emelt szintű érettségi akkor azzal kapok 100 többletpontot és akkor másért már nem számolnak? Ez így működik?
2014. jan. 4. 16:38
 4/13 A kérdező kommentje:
persze abból a két tantárgyból emeltezek, amit kérnek :)
2014. jan. 4. 16:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha az adott szakra, amire jelentkezel elfogadják érettségi tárgyként azokat, amikből emeltezel, és a két emelted is megvan x %, akkor a két emeltedet számítják be, amikért kapsz 100 pontot többletpontként. De az a legtutibb, ha a felvi.hu pontszámító kalkulátorába beírod a várható eredményeidet, és az megmondja neked, mennyi pontod lenne ilyen eredményekkel, mit számolna stb, és láthatod, van-e esélyed az adott szakra :)
2014. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert ugyebár többletpontként maximum 100 pontot kaphatsz :) Így hiába van nyelvvizsgád vagy ki tudja mid, nem számolják :) Szóval szerintem érdemes akár rögtön a felsőfokig feltornázni az angoltudásodat, mert nem hajt a tatár :)
2014. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már minden más. Egyébként angolból emeltezek, szóval gondolom úgy sem lenne többletpont nyelvvizsgáért. (bár így már mindegy)Nagyon szépen köszönöm :D
2014. jan. 4. 16:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez is igaz. Vagy a nyelvi emeltet számítják be, vagy a nyelvvizsgát, mindkettőért nem kapsz pontot :) Mivel a középfokú 28 pontot ér, az emelt pedig 50-et, így logikus :)
2014. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés. Azért így is csináljak középfokú angol nyelvvizsgát egyetem előtt? Mert azért szükséges nem?
2014. jan. 4. 16:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, de szerintem elfogadják azt, amit az emelt érettségivel szerezhetsz. A diplomához egy felső és egy középfokú nyelvvizsga kell, tehát a diplomáig vagy megcsinálod az angolból a felsőt, és mellé egy másik nyelvből a közepet, vagy egy másik nyelvből csinálsz felsőt ez az angol közép mellé, amit az érettségivel kapsz - ha ugye eléred a bizonyos százalékot :)
2014. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!