Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 hónap alatt fel lehet...

2 hónap alatt fel lehet készülni középfokú nyelvtudással felsőfokú német nyelvvizsgára (csak a pontok miatt kell a felsőfok)?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hááát.... én nem tartom valószínűnek... sokkal nehezebb a nyelvtan, és a társalgás is magasabb tudást követel. sztem nem..
2014. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, min. 1 év.
2014. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de az ecl német nyelvvizsga nem olyan nehéz, nem???
2014. jan. 12. 18:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha pl középen 90-100% voltás akkor lehet hogy felsőn meglenne a 60.
2014. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy átlagos képességű embernek kb 2-300 óra kell míg eljut középfokról felsőfokra. Ha van rá napi 3-4 órád akkor sikerülhet.

Valaki fentebb 1 évet említett, ha valakinek van nap 2 órája tanulni és emellett motivációja is, ennyi idő alatt 0 tudásról el lehet jutni felsőfokig.

2014. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez igencsak optimista válasz volt. A mépesség 2%-nak van felsőfokúja. A felső 2-3-szor nehezebb a középnél! Mo. az utolsó az Eu-ban. Tavaly még utolső előtti volt. Nem tudom jövőre mi várható??
2014. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát azt mondod a magyarok kevésbé értelmesek mint az átlag? Szerintem inkább az elfuserált nyelvoktatás a hibás és az hogy szinkron nélkül nem tudunk élni, ami a kezdetekben kiváló volt, mostanában inkább siralmas.

Amiket írtam számok, nem a hasamra ütöttem, a Cambridge ESOL szerint kell ennyi idő b2-től c1-ig. A legtöbb becslés is hasonló, maximum 300 órát írnak.

Csak nézd meg egy véletlenszerű nyelviskola milyen kurzusokat kínál, 1-2-3-4-5(b2)-6-7(c1).

Leginkább csak szókincsbővítésre van szükség b2-c1 között.

2014. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon ráhajtasz, sikerülhet. Én is az ECL-t javaslom, bár nekem egy évbe telt, mire úgy éreztem, meg merem próbálni. Főleg a szóbeli miatt izgultam, de mindkét rész 75%-ra sikerült. Hajrá!
2014. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!