Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha tudok alapfokú szinten...

Ha tudok alapfokú szinten angolul (Telc), akkor középfokú szint eléréséhez mennyi időre van szükség?

Figyelt kérdés
Teljesen nulláról indultam és az alapfokút 1 év múlva tudtam lerakni. Ilyen tempóban haladva a középfokú szint eléréséhez mennyi időre van szükségem? Tudom, hogy sokan gyorsabban tanulnak, de én nem ebbe a kategóriába tartozom. Magántanárhoz heti 1 alkalommal (2 óra)járok, illetve otthon is tanulok. Elsősorban nem a papír kell, hanem a tényleges használható nyelvtudás.
2014. jan. 13. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy alkalommal, szorgalomtól függően szerintem neked még 1 év. (Vagy kevesebb.) De a "tényleges használható nyelvtudáshoz" naponta kell foglalkoznod vele.
2014. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 OfCourseIStillLoveYa válasza:
100%

Sokismeretlenes egyenlet, az iparág statisztikai alapon azzal számol, hogy alapfok ~200 óra, középfok ~600. Ezen quality nyelviskola óráit kell érteni, a magántanár intenzívebb, és nagyon sok függ az önállóan beletett erőfeszítéstől (no meg persze a tanár minőségétől) is.


Én például (tinédzserként) nagyjából 350 tanóra után jutottam el nulláról a középfokra, ennek nagyjából még másfélszerese volt a felsőfok, és így, két évtized tanulás/tanítás után néha kezdem úgy érezni, hogy egész elfogadhatóan makogok angolul.

2014. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!