Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmagyaráznátok nekem, hogy...

Elmagyaráznátok nekem, hogy hogyan működik a nyelvvizsga rendszer ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Már teljesen összekeveredtem ezzel kapcsolatban, mert egyik ember ezt mondja a nyelvvizsgával kapcsolatban, a másik pedig azt. Nem értem, hogy hogyan van ez az egész. Pl. azt tudom, hogy van valamilyen oriog nyelvvizsga, meg azt is, hogy a nyelvvizsgának vannak 'lépcsőfokai'. Tehát ezek a 'lépcsőfokok' pl. az origo nyelvvizsgán belül is vannak, vagy ez a kettő teljesen külön dolog egymástól? Itt most a nyelvtanulástól a nyelvvizsga megszerzéséig lennék kíváncsi mindenre. (Az origo nyelvvizsgát csak pl.-nek hoztam fel.)

2013. aug. 9. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden nyelvvizsgáztatónál vannak fokok. (alap-,közép-,és felsőfok.)Ez lehet origó,bme,telc stb.
2013. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú, megprobálok minden részletre kitérni, amennyire lehet.

Nyelvtanulás: ezt Te oldod meg, otthon, tanárnál, iskolában, különböző nyelvtanfolyamokon. Amelyik neked megfelelő és a pénztárcád elbírja.

Nyelvvizsga: vannak általános nyelvvizsgák és szakmai nyelvvizsgák is. Mindkettőnek vannak fokozatai. A sima 'mezei' nyelvvizsgánál van alapfok(B1), középfok(B2) és felsőfok(C1). Általában komplex C típusú nyelvvizsgét érdemes választani, azaz írásbeli és szóbeli is van. Ezt fogadják el egyetemen is a diplomához, illetve felvételinél is erre adnak plusz pontot. Meg lehet csinálni külön is a szóbelit/írásbelit, de így drágább. Az alapfok(B1) nagyjából általános dolgokat foglal magában: család, barátok, iskola/munkahely, mindennapi élethez kapcsolódó dolgok. A középfok(B2) már nehezebb, ott olyasmik is előjönnek, mint a környezetvédelem, társadalmi szerepek, gazdaság, stb. Felsőfoknál (C1) pedig minden témakör előfordulhat, eutanázia, katonaság, egészségügy, oktatás, stb. Itt csak példákat hoztam fel, hogy érzékeltessem mennyire nehezebb egy-egy szint.

Nyelvvizsgák: rengeteg féléből választhatsz: telc, BME, origo, ECL, ÖSD, stb. Nyelvvizsgánként eltérő, hogy milyen feladatok vannak, van ahol van fordítás/rövidítés, van ahol van nyelvtani rész. Általában van levélírás: van ahol egyet kell írni rövidebb idő alatt, van ahol többet több idő alatt. Nyugodtan nézelődj neten a honlapokon, hogy neked melyik feladattípus jön be jobban. Szóbelin is eltérő, van ahol vizsgázó-vizsgázó beszélget, van ahol tanár-vizsgázó.

Nagyjából ennyi, remélem érthető voltam.

2013. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
.
2014. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!