Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai nyelvre hogyan fejless...

Szakmai nyelvre hogyan fejlesszem fel magam?

Figyelt kérdés

Mar van egy felsofoku angol nyelvvizsgam. Ezzel eleg jol elboldogulok a mindennapi eletben, a cegen belul is. Demost valtani szeretnek munkahelyet.


Mi a kulonbseg a ket szint kozott? Nem gondolom, hogy csak szokincsen mulik az egesz.

Van ra kulon tanfolyam?



Koszi



2014. jan. 13. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne rá tanfolyam. Ha érdekel ez a téma, miért nem néztél még utána a neten? Nem minden nyelviskolába van ilyen, de biztosan csak találsz egy megfelelőt. Szerintem tanár nélkül, nagyon lassú folyamat felkészülni egy szakmai nyelvvizsgára így azt mondom, keress sulit hozzá.
2014. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig a szókincs a lényeg.

Felsőfokon szeretnél szakmait tenni vagy középfokon?

Az általános felsőfokú vizsga kiváltja a szakmai középfokút.

A szakmai középfok szókincsében tér el az általános középfokútól, tehát a nyelvtani követelmény ugyanaz, de a szintnek megfelelő szakmai szókincset is ismerni illetve használni kell.


Nem tudom mikor tetted le a felsőfokút, és használod-e, ezek mind befolyásolják azt, mennyit felejtettél a vizsga óta.

Feltételezem neked nem kell nyelvtani áttekintő, túl sok ismétlés...

Válaszd ki a szakmai nyelvvizsgát, vedd meg a felkészítőkönyvet, abban benne vannak a típusfeladatok, képek, szituációk, stb., elég a vizsgához.

Én anno 3 hónap alatt felkészültem magántanárral (mert szakmai tanfolyam nem indult akkor a közelben) és nem C1, hanem épp B2 volt a szintem, de simán felkészültem és megcsináltam elsőre a vizsgát.

A B2 tanfolyamon elunod magad, ha C1 szakmait szeretnél (ennek lenne értelme), akkor próbáld meg.

2014. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom! Hasznos volt a valaszod!

Milyen konyveket hasznaltal, mit tudnal ajanlani?


Illetve melyik vizsgarendszerben tetted le?

Koszonom

2014. jan. 13. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Turizmust tanultam, 2 db szakmai középfok a követelmény a szakon.

Kitexnél vizsgáztam angol és német nyelven. B2 idegenforgalmi.

Megvettem a felkészítőkönyvet, abban benne volt minden típusfeladat, CD is volt hozzá, amivel a magnóra lehetett készülni. Tele volt képpel, szituációs feladatokkal, levéltémákkal. Teljesen kidolgoztam, utána mentem vizsgázni és sikerült.


Szerintem minden vizsgarendszernek van felkészítőkönyve, utána kell járni. És szaknyelveket illetően több vizsgarendszert is választhatsz, nem árt megnézni mindet, csinálni 1-1 tesztsort, és abból látni fogod melyik fekszik neked.


Milyen nyelven, milyen szaknyelvből, milyen szinten szeretnél vizsgázni?

www.nyak.hu --> Hol tehetek nyelvvizsgát --> állíts be a szűrőt (vizsgahely, nyelv, szaknyelv, szint) és kiadja a lehetséges vizsgarendszereket.

2014. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi szepen.


Angol..hogy milyen szinten meg nem tudom, attol fugg, milyen szonten vagyok most, de nem sajat magam szerint.


A nyak-ot ismerem, koszi. Viszont en soha nem konyvbol tanultam az angolt, es igy sikerult a felsofok. Az irasbelitol felek a legjobban. Azt eloszor elrontottam, mert mivel nem jartam iskolaba es tanarhoz, sem es azt sem tudtam, mi hogyan mukodik, nem tudtam pl. Hogy nem lehet javitani vagy hogy megegyszer megmutatjak a felvetelt. Akkor konyvem sem volt, csak megneztem par filmet ;)

Az egy nyelvut valasztottam, azt konnyebbnek iteltem meg akkor.

De ma mar lehet szotart is hasznalni, nem?


Ezert is erdekelne, hogy melyiket ajanlod, miert arra - a kitexre pl. - esett a valasztasod? A konyvekben sem tudom, melyik lehet a legmegfelelobb.


Koszonom szepen, rendes vagy , h valaszolsz!

2014. jan. 14. 08:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Idegenforalmiból 3 vizsgarendzser van, Kitex, BGF és GazdálKODÓ. Egyedül a Kitex volt egynyeévű, a másik 2-ben volt fordítás, ami nekem sosem ment és féltem tőle és plusz egy feladattípus, amit gyakorolni kell.. Ezért választottam a Kitexet. Volt is saját felkészítőkönyve, azt a honlapon tudtam megrendelni. Átlátható a jelentkezési rendszer, a befizetési eljárás is nyomon követhető, időben javítanak és értesítenek, küldik a bizonyítványt. Meg voltam elégedve.

Tehettem volna még pénzügyi, közgazdaságtani, üzleti szakmai nyelvvizsgákat is, de azt túl nehéznek és száraznak találtam az idegenforgalmihoz képest, na és ha már turizmust tanultam, miért üzletiből nyelvvizsgázzak..

Ezt egyébként a tanulmányin kiírták, melyik szakon mi a követelmény, milyen nyelvvizsgákat fogad el (szint, nyelv, szaknyelv). Bár neked nem erre kell, tudom :)


Milyen területen dolgozol, bocsi nem emlékszem említetted-e már? Mert ha már tudod milyen vizsgát szeretnél tenni, könnyebb vizsgarendszert találni és a mintafeladatok alapján el tudod dönteni B2 vagy C1 legyen, és elkezdheted a felkészülést.

2014. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom.

A leirasod alapjan az uzleti megfelelo lenne.

2014. jan. 14. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!