Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne könnyű...

Milyen nyelvet lenne könnyű tanulnom?

Figyelt kérdés

Üdv!


Autodidakta módon szeretnék megtanulni egy harmadik idegen nyelven beszélni. Felsőfokú vizsgám van angolból és középfokú németből. Angolul folyékonyan beszélek akár bármiről, szabadidőmben fordítóként dolgozok (angol-magyar). Németül hétköznapi dolgokról folyékonyan tudok beszélni, de szakkifejezésekkel már gondba lehetek. Magántanárnál tanultam angolt, nagyjából középszintig jutottam el, amikor a magántanárom külföldi álláslehetőséget kapott és elment. Középszintről felsőszintre autodidakta módon jutottam el, és úgy érzem, képes vagyok egy új nyelvet megtanulni. Azt mondták, a nyelvérzékem nagyon jó, amit én látok ebből, az az, hogy képes vagyok szótárazás nélkül tanulni szavakat. Egy ismeretlen szót egyszer kikeresek, és onnantól tudom.

Nem kérek a franciából, az oroszból vagy a kelet-ázsiai nyelvekből, köszönöm.

Olyan nyelv tanulására gondoltam, ahol előnyös, ha beszélek angolul és németül, azaz ezen két nyelv ismeretében könnyebb a tanulás.


Köszi!


2014. jan. 13. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég triviálisan a germán nyelvek jönne, akkor szóba. Más nyelveknél nagyon nem kamatoztatható "jelentősen" a német vagy angol tudás.
2014. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:
100%
Hát, ezesetben a holland kézenfekvő lenne. Viszont nem tudom lenne-e bármi értelme nekiállni tanulni, hisz ahol a hollandra lenne szükséged ott a kommunikációt bőven fedezni lehet az angollal és a némettel is.
2014. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem spanyolt megpróbálhatnád, nekem így felsőfokú angol után könnyűnek tűnik. Egy év alatt akartam eljutni középfokig, de sokkal jobban megy mint vártam így inkább egyből felsőfokra fogok menni.
2014. jan. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

3. válaszoló!


Te is autodidakta módon tanulod a spanyolt?

Miből és milyen módszerrel? Köszi a segítő választ.

Írhatsz privátban is, hogy ne offoljuk a témát. :)

Nagyon érdekelne a módszered és tapasztalatod.

2014. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Dr. Király Rudolf könyvéből nagyon jól meglehet tanulni a kiejtést.


Alapokhoz ezt használtam, többre is jó de nekem a második jobban tetszett:

[link]


Ez a második:)

[link]

-hangos-szótár

-kifejezésszótár

-szókártyák szótanuláshoz

-oktatóvideók

-lehet másokkal chatelni

-nyelvtani gyakorlófeladatok a hozzájuk tartozó szabályok leírásával


Ezek mellé még bemagoltam 3000 szót kiejtéssel együtt és néhány nyelvkönyvben elolvastam a példamondatokat. Számítógépem átállítottam spanyolra, steamen vett játékok nagy részében is van spanyol szinkron.

Spanyol szinkronú sorozatokból megnéztem nagyjából 12 évadot(feliratot nem használok mert angolból kiindulva sokszor hibás) és most már kezdem érteni a nem rövidített regényeket.


Szótanulásnál nagy segítség hogy a spanyol szavak harmada hasonlít az angol vagy német ugyanolyan jelentésű szóra.


Tapasztalatom szerint az első hónapokban 0 sikerélményed lesz de tovább kell foglalkozni a nyelvvel, majd amikor már megy az olvasás és a filmeket is megérted már nem tanulásnak fog tűnni hanem szórakozásnak.

2014. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!