Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket érdemes...

Milyen nyelveket érdemes tanulnom? Miket érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

17/l

Közgazdás suliban tanulok. Angolt és németet. Érettségi után mindegyikből lerakom a középfokút, de németből szerintem még a felsőt is. Majd külföldre szeretnék egyetemre járni. És külföldön is szeretnék majd dolgozni.

Milyen nyelveket érdemes tanulnom angol és német után? Ja és könyvelőnek és stylistnak készülök.


2014. jan. 5. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Francia, orosz, japán.
2014. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez már bőven sok, ha megvan az egyikből a felső a másikból meg a közép. Én inkább arra törekednék a helyedben, hogy 'kimaxoljam' mindkettőt. C2 angolból és németből is.


Hogy ezután mi legyen, azt nem tudom. A legbeszéltebb nyelv a kínai (mivel elég sokan vannak). De nem a leghasznosabb, ezzel szemben viszont a legnehezebb. Erős érdeklődés kell hozzá.


Ha a könnyűség is számít, akkor a negyedik nyelv (azon emberek száma szerint, akik beszélik) a spanyol, az ötödik az orosz.


Mindenesetre én azt gondolom, hogy angol és német után leginkább már csak érdeklődés szintjén számít a nyelvtanulás.


Az adatok nem tudom, hogy mennyire mérvadóak, csak gugliztam egyet gyorsan (ráadásul 2008-as, azóta változhatott):


[link]

2014. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kínai az mindig is érdekelt, valamit tudok is belőle, de csak pár mondatot meg szót. Szerintem a kínait vagy a japánt választom.:) köszi a válaszokat
2014. jan. 5. 14:38
 4/4 webnyelv ***** válasza:
Angol és német után a holland, svéd (+skandináv nyelvek) könnyű, hasznosságuk vitatható. Angol és német után az olasz, francia, spanyol is jóval könnyebb, mint pl. a japán vagy a kínai. Hasonló a nyelvtan és a szókincs is. A kínai, japán pedig teljesen más világ. De aki hobbiból azt akarja tanulni, lehet azt is.
2014. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!