Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Rosetta...

Mi a véleményetek a Rosetta Stone nyelvoktató programról?

Figyelt kérdés
Kb. milyen szintre lehet vele fejlődni? Az angolt kezdtem el, de nagyon sokat tudok már egyébként is angolból
2009. dec. 1. 19:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Én nem szeretem, túl bonyolult és hosszadalmas -már ha a CD-re gondolsz. Van egyszerre 4 szó, azt tanulod sok időn keresztül :(
2009. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
baromság...:D nekem nem jött be...legalábbis a CD biztos nem. könyvet nem láttam
2009. dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
Ha ez az, amelyik csak a célnyelvet használja, és négy kép között kell klikkelgetni órák hosszat, akkor semmilyen szintre nem lehet vele eljutni. Én japánul próbáltam így tanulni, de pár főnéven kívül semmit nem tanultam meg belőle. Vajon honnan szalajtják azt a sok tökkelütött hülyét, aki ezért még pénzt is ad?
2009. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
12%
én most kezdtem el használni a progit, eddig tetszik, de elakadtam , mert mindig az aktiváló kódot kéri, hogyan jutottál túl ezen?
2010. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
92%

Én nem igazán értem a sok negatív véleményt, nekem tetszik.


Pozitívumai:

- Könnyű, sok sikerélmény, így hosszan motivál.

- Szabadidőmben bármikor előveszem a laptopom és tanulok vele.

- Esküszöm jobban kikapcsol, mint bármelyik számítógépes játék, és közben még fejlődök is vele.

- Szövegértést jól fejleszti a sok gyakorlás.


Negatívum:

- Egyedül tanulva a kommunikációs képességek lassan fejlődnek.

- Nyelvtan, valamilyen nyelvtani összefoglaló tanulmányozása nélkül zavarosan fejlődik.

- Szókincsfejlesztéshez mindenképp kell valami más anyag is. (Pl.: Szótanuló kártyák a Libriből, vagy ilyesmi.)


Én az angol TOEFL IBT nyelvvizsgámhoz ezzel a programmal frissítettem fel a tudásom, a Level 2-től Level 5-ig vettem át vagy 76 óra alatt (sok feladatot kihagytam) és a [link] szerint megvan a B2 nyelvvizsgám, majdnem C1 lett.


A tapasztalatom alapján az 5. szint vége kb. ilyen:

Olvasási szövegértés (Reading): B1-B2

Hallási szövegértés (Listening): B1-B2

Fogalmazás (Writing): A2 (Itt a nyelvtani hibák és a gyakorlatlanság nagyon kijönnek.)

Beszéd (Speaking): A2-B1


Most németet próbálok nulláról tanulni vele. Minden feladatot megoldva most tartok a Level 2 (Stufe 2) végén (60 óra eddig). Majd meglátom mi sül ki belőle.

2010. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszi a választ
2010. ápr. 16. 18:13
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok! Nem értem a negatív hozzászólókat a programról. Én az angolt csinálom és jelenleg a 3. szintnél tartok, de meggyőződésem, hogy a múltkori középfokú nyelvvizsgámon ezzel a tudásommal átmentem volna. A múltkor reneszánsz művészetet kaptam témának és nem volt hozzá szókincsem, de a 2. szintnél egy leckerész csak művészettel foglalkozik, így már megtanultam a legfontosabb szavakat.

A program legnagyobb előnye, hogy mondod, kiejted, leírod, olvasod és hallod az anyagot, így sokkal több marad meg, mintha szimplán 1 könyvből tanulnád. A tudományos kutatások alapján kb nyolcszor több marad meg, mintha csak olvasnád az anyagot. A szókincsről annyit, hogy kiszámoltam, hogy az 5. szint végére kb 1500-2000 szót tanulsz meg és a legfontosabb szavakat. Sokk középfokkal próbálkozó örülne tapasztalatom szerint, ha ennyi szót tudna. A szókincsről még annyit, hogy az új szavakat mondatokba rakva és egymással kombinálva is tanulod, így százszor annyit ér, mintha szimplán elkezdel szavakat tanulni. A nyelvtant egy nyelven kicsit nehéz magyarázni, így szerintem a present perfectet kissé esetlenül vette elő a program, tehát itt javaslom mellé a kisokost. A kiejtésem mérföldeket fejlődött a programnak hála. Tehát nem értem a negatív hozzászólókat. Az tény, ha valaki egy jó középfokú szinten beszél egy nyelvet, akkor kevés, inkább az alapoktól ajánlom. Az euró tanfolyamon 5 szint van a felsőfokúig és ha befejezed a rosettán mind az 5 szintet, akkor szerintem a 3. szintnél tartasz az euró skálája szerint, tehát utána a középfokú nyelvvizsgára felkészítő következik. Én voltam eurós nyelvtanfolyamon és sztem jó tanár esetén is kb 3-4-szer hatékonyabb. Ha megcsinálod a rosettán az első 5 szintet, akkor kb. 80%-os eséllyel indulsz neki a középfokúnak sztem. Bár fontos, hogy minden feladatot csinálj meg, ne hagyj ki részeket és törekedj a 100%-ra. A képre klikkelős résznén fontos, hogy értsd meg a mondatot és a nyelvtant, ne az egyetlen szó alapján klikkelj, amit ismersz. Ha csak átszaladsz rajta, akkor tényleg nincs sok értelme, de ha könyvből tanulsz és azon szaladsz át, akkor sincs. Erről ennyit. Ha valaki meg biztosra akar menni, akkor javaslom a rosettát végig, a 3000 leggyakoribb angol szó megtanulása (könyv), a kisokos és a benne lévő összes példamondat megtanulása, valamint egy angol középfokú tesztkönyvet csinálj meg, amiben mondatfordítások is vannak. Ebben az esetben sztem közel 100%-os a siker. Szerintem az a bolond, aki úgy készül nyelvvizsgára bombabiztos alapok nélkül, hogy a tesztkönyvekkel kezd. Remélem segítettem.

2011. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
61%
Nekem tetszik de mi az aktiváló kód az angolnál?
2011. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

@ 04-27 15:24


Sikerült már megoldanod? Ha még nem, akkor írj egy privit és segítek.

2011. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Én most fejeztem be az angol részből a 3. fejezetet. Szerintem is jó,mert lehet belőle tanulni. Főleg akinek nincs pénze tanárhoz járni.

Csak kitartás és akaraterő kell!!

2012. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!