Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsgákért fizetni...

A nyelvvizsgákért fizetni kell? most vagyok 11. es és jövőre kellene nyelvvizsgáznom de nem tudom hogy fizetni kelle érte? és ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fizetni kell, manapság nem kapsz semmit ingyen. Az árak a nyelvvizsgatípustól függően változnak, írd be a keresőbe, hogy "nyelvvizsga", és láss csodát (mondjuk nem tudom eddig miért nem jutottál el).
2014. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
eljutottam csak nekem azt mondták hogy nem kell fizetni amíg tanuló vagyok.
2014. jan. 14. 14:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Hülyeség.
2014. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg hülyeség. Én 11. végén csináltam középfokú C-t, fizetnem kellett érte. Típustól függ, hogy mennyit kell, illetve vizsgáztató központtól is. Ilyenek pl. ECL, Telc, Origo, Társalkodó stbstb. A honlapjukon leírják, mi mennyibe kerül.
2014. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki ha tévedek, 2008-ban érettségiztem.

Akkor aki emelt szintű nyelvi érettségit tett, megkapta az államilag elismert középfokú nyelvvizsgát. Beszámított a fevételin (vagy a nyelvvizsga vagy az emelt érettségiért járó pont, mindkettő nem) és diplomához is elfogadták, ha ennyi volt a követelmény. Ez már nincs vagy nem így volt? Mert akkor érthető, ha a Kérdező ingyenesnek gondolja...


De persze ha vizsgarendszert választasz és nyelvvizsgázni mész, az sehol sincs ingyen! 20-30ezer egy nyelvvizsga, és arra készülni is kell, tehát plusz a könyvek, CD-k, esetleg tanfolyam vagy magántanár, stb.


DSD - német állami nyelvvizsga, ezt néhány iskolában le lehet tenni érettségi előtt, ha sikerül megkapod a német állam által elismert nyelvvizsgát. De ezt akárki nem teheti le, ahogy tudom, külön fekészítő órák vannak a nyelvórákba építve, és nem is könnyű annyira. Többnyire csak német kéttannyelvű iskolákban van, vagy olyan intézményekben, amik valahogy kapcsolatban állnak a német állammal... gondolom én.

2014. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!