Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára miben illik...

Nyelvvizsgára miben illik menni, mennyire kell kiöltözni? (lent)

Figyelt kérdés

Vasárnap megyek Telc középfokúra, komplex, tehát kényelmesen szeretnék lenni az írásbelire, de kinézni valahogy a szóbelin. Az e-mailben azt írták, menjünk kényelmes ruhában.

Egy háromnegyedes ujjú virágos (szürke alapon rózsaszín és piros) ruhára gondoltam, ami térdig ér és derekán húzott, onnantól laza, rá pedig egy hosszuujjú blézer. Szerintetek jó lesz? Indoklást is kérek, valamint tapasztalatokat! :)

16/L



2014. jan. 15. 19:40
 1/6 webnyelv ***** válasza:

Olyan nyelviskolában tanítok, ahol nyelvvizsgáztatás is van. (Én magam nem nyelvvizsgáztatok.) Ott láttam néha vizsgázókat, és voltak, akik hiperelegánsan ki voltak öltözve. De úgy emlékszem, nem mindenki.

Nyilván jobb benyomást keltesz, ha szépen ki vagy öltözve. Túlzásokba nem kell esni, de elegáns, nem szakadt és rongyos ruhában illik beállítani.

2014. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És ezek alapján szerinted amit leírtam, az jó lehet? (Ha gondolod küldhetek képet róla, ha nem idegesítelek :D)

Nekem is mondták, hogy vannak, akik öltönyben odaállítanak, és van, aki melegítőben, szóval végképp nem tudom. Az írásbelin nem szeretnék nagyon kényelmetlenül lenni, a szóbeli miatt szeretnék csinosabban menni.

2014. jan. 15. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Csinos nadrág, esetleg farmer (nem agyonszaggatott vagy csíkozott) vagy szoknya és egy csinos blúz, felső, rá egy blézer, kényelmes csinos lábbeli és kész. NOrmális frizura, visszafogott smink (alapozó, sz.ceruza, szájfény, spirál és kész), szolid köröm, szolid fülbevaló.

Nem kell fekete-fehér, de szivárvány se legyél.

2014. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És szerinted amit leírtam, az jó lehet?

[link]

Ilyesmi mintázatú a ruha, csak a zöld nem ennyire somináns, inkább szürkészöld, valamint háromnegyedes ujjú és nincs nagy kivágása.

A frizurával nem tudok mit csinálni, picit extrém a hajam, de szerintem tolerálható, nem csinálok vele semmi extrát. A sminkem szolid lesz, a körmöm nude, a fülbevalóm két ezüst pontocska.

2014. jan. 16. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a vizsgára készülj, cikibb ha megbuksz

Tök8 miben mész. Ne legyenek kint a melleid meg a popsid, ne legyél kirívó, ennyi. Mit kell ezt túldrámázni??

2014. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy már csak emiatt kell aggódnom :) Persze készülök a vizsgára, de nem tegnap kezdtem, másfél éve készítenek fel minket, elég aktívan csináltam két könyvet és számtalan fénymásolt lapot. Tudom, hogy túldrámázom, de inkább ezt, mint a vizsgát :) Nem vagyok túl magabiztos, de úgy érzem, megfelelően felkészültem.
2014. jan. 16. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!