Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "what" után miért van kérdő...

Zslt kérdése:

A "what" után miért van kérdő szórend?

Figyelt kérdés

Mondd meg,(hogy) te mit tennél a helyemben?

Tell me, what would you do in my place?


Amikor a mellékmondatban kérdőszó szerepel, akk nem állhat előtte "that" és a kérdőszó után nem állhat kérdő szórend. Itt miért van kérdő szórend?


2014. jan. 16. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert itt nem valódi összetett mondatról van szó, hanem egy felkiáltó és utána egy kérdőmondatról.


Tell me! What would you do in my place?


Elleben:

Tell me what you would do in my place!

2014. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az az eset, amikor az angol mondatszerkesztés elüt a magyartól. Az angol nagyon sokszor vesszőt használ felkiáltómondatoknál (néha pontot). Itt is. Ugyanez (a típus) van egy levél elején is.
2014. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló nem használ se vesszőt, se pontot.
2014. jan. 16. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszoló csak felhívta a figyelmedet arra, hogy az ott egy felkiáltó mondat, talán azért, nem gondolod? Egyébként itt még megjegyeznék két dolgot neked:


1. Nem mondtam, hogy nem használ az angol felkiáltójelet. Azt mondtam, hogy jóval ritkábban használ, mint a magyar.


2. A te mondatodban meg vessző volt, és arról volt szó. Nem mondta senki ugyebár, hogy a te mondatod rossz, úgyhogy nem tudom, hogy hogyan jött ide az első válaszoló mondata.

2014. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!