Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van vlmi jó tippetek a könnyű...

Van vlmi jó tippetek a könnyű nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

2014. jan. 18. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak a logikus dolgok:


-kávé

-szakaszokban tanulás, inkább akkor, amikor jobban rááll az agyad

-inkább sokszor kevés, mint egyszer sok

-internet használata

-beszélgetés angolul

-hiteles források használata

-stb.

2014. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Könyv + hangoskönyv
2014. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem ,hogy miért,de a fiamnak az angol nyelvtantanulás tökéletesen megy,semmi gond vele a szótanulással viszont komoly gondok vannak. Nagyon lassan és nehezen tanulja meg.Erre nincs valami jó módszer?
2014. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nekkem a szótanulás megy jobban, talán azért, mert ahhoz találtam jó segítséget. :)


Én a Voca nevű programot használom ( [link] hozzá a forvo.com oldalról szoktam mp3 mintákat gyűjteni angol anyanyelvű felhasználóktól (ingyenes regisztrció, és belépés után lehet le is tölteni a hangokat).

Mondjuk elég időigényes egy-egy szólista összeállítása, de utána akár fél óra alatt is át lehet nézni, és a program mindig azokat a szavakat kérdezi, ami többször nem ment, egészen addig míg mindegyikre elégszer ad jó választ a fiad.

2014. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eszperantó :D


Egyébként: szedj föl egy kis nyelvérzéket. Ha rájössz, mi hogy működik nyelvekben, akkor bármi lehetséges. Csak tudnod kell, hogy a nyelv hogy' épül fel.

2014. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!