Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Telc...

Mi a véleményetek a Telc középfokú angol nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Idén május körül szeretnék menni nyelvvizsgára,és hosszas gondolkodás után döntöttem a BME es a Telc között. Viszont véleményeteket szeretném kérni. Tapasztalatokat, ki hogyan es milyen anyagokkal készült. Mege setleg valaki tudna információkat adni h egy egy rész hány perces meg ilyenek. És a szóbeli témak azok tényleg előre ki lehet dolgozni,aztan a nyelvvizsgan nem igazan erhet meglepetes? Mindenkinek koszonom elore a valaszat!:)
2014. jan. 19. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én személy szerint 2hónap alatt letudtama tervezéstől egészen a vizsgáig. érettségi után mentem, így kicsit még bennem voltak a tételek, de én nemigazán tanultam be szövegeket, csak idgeesített vna ha kihagyok 1-2szót és dadogok..Impro! :D

Anyagok tekintetében én gyakorlókönyvekkel, szupi kis TELC-es kiadások vannak, van akadémia kiadós és van TIT-által kiadott könyv is. Sok-sok feladattal, csak győzd csinálni :) Azért jó, mert teljesen típus feladatok, ha begyakorlod akkor nagyon patent leszel belőle.


Írásbelihez tartozik az olvasás-szövegértés,nyevltan és levél. ,Még AZNAP túl leszel a szóbelin is, ami magnó és beszélgetés. Összepárosítanak szóbelin egy másik emberrel, ha szemfüles és talpraesett vagy már tudsz tájékozódni ki lesz az, és összetudsz vele spanolni mielőtt bemennétek :)

Behívnak titeket egy terembe ahol különültetnek titeket egymástól. Megkapod a füzetet amiben 3 db feladat van.

Az elsőben választanod kell 2 tételcím közül, amiről majd beszélsz a vizsgabizottságnak. A második feladat egy cikk, amiről majd vitatkoznod kell a társaddal. A harmadik szervezési feladat. Ha letelik 20 perc áthívnak titeket a vizsgáztatók elé, ahol elkérik az személyid. Az elején van egy kis bemelegítés ahol megismeritek egymást, ezt nem értékelik. Majd elkezdődik a beszéd a partnerrel. Ha sokat beszélsz akkor leállítanak ha elég. Viszont ha elnyomod a másikat akkor is szólnak!

Ha kész a 3 feladat megköszönik és kimehettek. :)

Eredmény1 hónap múlva!

2014. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!:)

En ma voltam, ugyhogy meg friss az elmeny. :D az elso nagyon jol leirta a dolgokat.

Az irasbelin 90 perc van harom szovegertes feladatra es ketto nyelvtan/szokincs. Aztan felora a levelre. A 90 perc boven eleg, sot sok a teszt reszre, a 30 perc viszont szukos a levelirasra, de meg elotte odakukkanthatsz a temakhoz, hogy tudd melyiket akarod irni, ketto tema kozul tudsz valasztani. Jelentkezes, panasz, informaciokero es ritkan barati level szokott lenni.

A hallgatas nagyon egyszeru, foleg ha jo sok filmet nezel angolul.

A szobelit pedig nagyon jol leirta az elso valaszolo.

2014. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!