Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsgára...

Középfokú nyelvvizsgára egyedül fel tudok e készülni?

Figyelt kérdés
Milyen oldalakat tudnátok ajánlani gyakorláshoz?

2014. jan. 6. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:
TELC-re
2014. jan. 6. 14:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nyelvből? Az írásbelire és a hallás utáni szövegértésre simán. A youtube-on van nagyon sok idegen nyelvű anyag, hallgasd azokat, keress idegen nyelvű levelezőtársat, pl. az Interpals-on. Torrent oldalakon szinte bármilyen nyelvkönyvet megtalálsz, de találsz ingyenes nyelvgyakorlatokat is a neten.

A beszéd már nehezebb, ahhoz szerintem azért nem árt valaki, akivel beszélgetsz.

2014. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Angolból.

Köszi a választ!

2014. jan. 6. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedül készültem fel. Sok amerikai sorozatot néztem és mintafeladatokat oldottam meg.
2014. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nehezen, de fel lehet készülni. az írás és párbeszédhez viszont kell valaki, aki ellenőriz.


azonban vannak olyan oldalak, ahol külföldiekkel lehet levelezni, emailezni, skype-olni, kifejezetten tanulás céljából.


az egyik ilyen az Interpals. net

2014. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Simán.
2014. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem baj, ha nem javítanak ki. Ha írsz sokat, és válaszolnak, akkor olvasod, amiket írnak, és rögzülni fog a jó. Közben meg lehet olyan gyakorlatokat csinálni a neten, vagy könyvekből, amelyeknek van megoldókulcsa, és le tudod ellenőrizni magad.

Én Angliában tanultam meg angolul, beszéd közben soha, senki nem javított ki. Még a nyelviskolában sem. Azt mondták, hogy illetlenség, és meg is szakítja a gondolatmenetedet. Ami igaz is egyébként. Ezek után itthon még már rászóltam a spanyoltanáromra, mert elkezdtem egy mondatot, és nem tudtam végigmondani, mert kb. 3-szor közbevágott, a végén már azt sem tudtam mit akarok mondani. Szerintem nem ez a módja. Ha sokat hallgatsz másokat, és olvasol, akkor jól fog rögzülni a dolog.

2014. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az angol számítógépes játékok sokat segítettek...és nézd meg pl a jóbarátokat angolul angol felirattal. Menni fog a középszint az kb olyan mint egy érettségi.
2014. jan. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!