Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik felsőfokú angol nyelvvi...

Melyik felsőfokú angol nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés
Most van egy középfokú TELC-em. Egynyelvű volt, emiatt tetszett (fordítgatni utálok). Esetleg ebből a felsőfokú? Mik a tapasztalatok vele?

2014. jan. 22. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha utálsz fordítani, akkor biztos jobb választás az egynyelvű. Nekem is ezek jöttek be. Szól vmi ellene? Nekem középfokú TELC-es van, a felsőfokút az ECL-nél csináltam. Ez a kettő nagyon hasonló, nálam a helyszín és az időpont döntötte el,h melyik legyen a 2 közül. Eszembe sem jutott a kétnylvű.
2014. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ECL milyen volt felsőfokon? Sok szövegértés, vagy inkább sok magnózás? Szóbelinél hogyan zajlott a számonkérés?
2014. jan. 22. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább belinkelem, mert már 5 éve volt:

[link]


Én Fehérváron voltam, és arra emlékszem,h nagyon rendesek voltak szóbelin. Ugye már előre lehetett tudni,h ki lesz a párod, így sok mindent meg tudtunk beszélni. Kijött az egyik vizsgáztató, és mondta, h állapodjunk meg,h a 3. részben milyen témáról beszélnénk szívesen. A bemutatkozó részben erre utalni kellett. Mi elmondtuk,h mennyire érdekel minket a környezetvédelem, és csodák csodájára az utolsó részben olyan képeket raktak elénk, amiken esőerdő, gyárkémények..stb volt. Az írásbeli rész nekem kimondottan könnyű volt, persze ez sok mindentől függhet. Egyedül a magnó volt kicsit megerőltető, mert rengeteg háttérzaj volt (pl. állatkertben volt egy riport, úgy,h mindenféle állat ordibált). De végül simán meglett elsőre.

2014. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Most voltam ECL-en amin elsőre átmentem, bár pont szeretem az ilyen típusú feladatokat:

-karikázós szövegértés

-pár szóval válaszolni kellett a szövegre föltett kérdésekre

-kettő darab fogalmazásírás

-magnóhallgatás egy karikázós és egy pár szóval válaszolós feladatrészből állt(második meghallgatás előtt nekünk adtak egy kis plusz időt mondván "hoppá hogy is működik ez a lejátszó?")

-szóbelinél nem igazán értettem a női jogokhoz, de amikor ezt angolul közöltem és szép lassan elkanyarodtam a témától(kettesével vizsgázunk, vizsgapartnerem is támogatta hogy másról beszéljünk) csak minimális pontlevonást kaptunk, majd mutattak pár képet amiről beszélni kellett, feltettek pár kérdést amire elég volt néhány mondatban válaszolni, barátságosak voltak egyedül az volt érdekes hogy diktafonra fölvették az egész szóbelit


Viszont valaki kidolgozta a szóbeli tételeket és bemagolta az egészet majd szóról szóra megpróbálta visszamondani, az ilyet nem nagyon szeretik és úgy megszórták keresztkérdésekkel hogy majdnem elsírta magát amikor mesélte.(bár lehet hogy ez máshol is így van)

2014. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!